A magyar csapat tagjai a férfi vízilabda Európa-bajnokság Magyarország - Olaszország bronzmérkőzésen a zágrábi Mladost uszodában 2024. január 16-án. MTI/Illyés Tibor

A Horvátországban zajló férfi vízilabda Európa-bajnokságon a bronzéremért mérkőzéssel fejezte be szereplését a magyar csapat az olaszok ellen. A csoportmérkőzések során legyőzték a magyarok az olaszokat, de nyilván ennek az összecsapásnak más tétje volt, s a bravúrt a magyarok nem tudták megismételni, így a 4. helyen zárták az Európa-bajnokságot.

A magyar válogatott számos fiatal tehetséget vonultatott fel a válogatott színeiben, akiktől sem a szakma, sem a közvélemény nem várta, hogy ilyen szép eredményt érnek el. Vagányságuk, fiatalságuk sok kellemes meglepetést okozott. A folytatásban is szerettük volna, ha az utolsó mérkőzést is megnyerik.

Tátrai Dávid (j) ls az olasz Alessandro Velotto a férfi vízilabda Európa-bajnokság Magyarország – Olaszország bronzmérkőzésén a zágrábi Mladost uszodában 2024. január 16-án. MTI/Illyés Tibor

A helyszínen is szurkoltak nekik, a Hajrá magyarok! nem maradhatott el.

Az első negyed kezdő perceiben kétgólos hátrányba kerültünk, elég gyorsan. Sajnos az olaszok több rutinos játékost vetettek be, akik a csoportmérkőzésen nem játszottak. A tapasztalatuk és magyarok betegségekkel való küzdelmük is nehezítette az eredményhez való felzárkózást. Sajnos, ez a negyed 1:4 arányban az olaszoké lett.

Gyapjas Viktor kapus a férfi vízilabda Európa-bajnokság Magyarország – Olaszország bronzmérkőzésén a zágrábi Mladost uszodában 2024. január 16-án. MTI/Illyés Tibor

A második negyedben a szétesés jelei mutatkoztak a magyar csapatnál, nem tudtak erőt kifejteni az olaszok támadásai ellen. Valahogy a tűz, a lelkesedés fogyott el, hamar 1:6 lett az eredmény. Aztán valahonnan megérkezett az önbizalom és felzárkóztak 3:6-ra. Küzdelmes, nagyon nehéz mérkőzés folyt a medencében. Az olaszok megőrizték jelentős előnyüket, 3-8.

A harmadik negyedben sem találta a magyar csapat az ellenszert az olaszok nyugodt, magabiztos játéka ellen. A statisztikai adatok azt mutatták, hogy az emberelőnyös helyzeteket nem tudták a magyarok értékesíteni, a kapura lövések nem sikerültek, s a védekezés bravúrjai is elmaradtak. Így mondhatni megkönnyítették az olaszok helyzetét, s olykor a román, szerb bírói páros döntései sem minket segítettek. 4:10 lett a harmad eredménye.

Hárai Balázs a férfi vízilabda Európa-bajnokság Magyarország – Olaszország bronzmérkőzésén a zágrábi Mladost uszodában 2024. január 16-án. MTI/Illyés Tibor

A negyedik negyed az olaszok góljaival indult, előnyüket végig őrizték, a magyarok két találattal tudtak szépíteni, de szorossá nem tudták tenni a mérkőzést. Nagy Ádám bombagóljával zárult a negyed, 7-12.

A magyar vízilabda-válogatott ezen az Eb-n sok szép pillanatot, örömöt szerzett a szurkolóknak, méltán lehetünk büszkék a teljesítményükre!