Fotó: MTI/Kovács Tamás

Mint ismeretes, a magyar férfi vízilabda-válogatott az első csoportmérkőzésén, február 5-én, 15-8 aranyú győzelmet aratott Románia ellen, a Katarban zajló férfi vízilabda-világbajnokságon. Az első fordulóban, a D-csoport másik mérkőzésén Olaszország aratott „megsemmisítő” – 33-3 arányú – győzelmet Kazahsztán felett.

A magyar válogatott következő mérkőzésére holnap, február 7-én, 18.30 órakor kerül sor az olaszok ellen, akikkel szemben a magyar csapat legutóbb január 16-án, a horvátországi Európa-bajnokság bronzmérkőzésen maradt alul. A kontinenstorna csoportküzdelmeiben viszont a magyarok arattak győzelmet az olaszok felett – 10-5 arányban –, mely diadal akkor csoportelsőséget jelentett.

A holnap zajló mérkőzésen tehát nagy küzdelem várható, mivel az olasz válogatott számára nagyon fontos lenne a győzelem, hiszen ők az olimpiai kvalifikációért „ugranak a vízbe”, míg a mieink címvédőként vágtak neki a tornának, így ők is a három ponttal lennének elégedettek, mely siker minden bizonnyal ismét csoportelsőséget jelentene. A csoportgyőztes egyenes ágon a negyeddöntőbe kerül, míg a második helyezett csapatnak az amerikaiak, a japánok, a montenegróiak vagy a szerbek ellen kell majd kiharcolnia a legjobb nyolc közé jutást.

A magyar válogatott tagjainak nyilatkozatai szerint az olaszok ellen sokkal jobb teljesítményre lesz szükség, mint amit a románok ellen nyújtottak az első csoportmérkőzésen. A D-csoport „csúcstalálkozójának” izgalmát még inkább növeli, hogy a magyar válogatott balkezes átlövője – a tavalyi világbajnokság legértékesebb játékosának választott –, Zalánki Gergő az olasz Pro Recco csapatában légióskodik. Az olasz klubcsapattal már kétszeres Bajnokok Ligája-győztes vízilabdázó is szoros összecsapásra számít. A magyar válogatott harmadik csoportmérkőzését, február 9-én, pénteken reggel, 8.30 órakor játssza, Kazahsztán csapata ellen.

A tavalyi világbajnokságon, az aranyéremmel hazatérő magyar válogatott Argentínával, Horvátországgal és a házigazda Japánnal került egy csoportba. A csoportküzdelmekben a csapatnak mindhárom ellenfelét sikerült legyőznie. A negyeddöntőben az Egyesült Államokkal vívtak egy izgalmas – 13-12-re végződő – találkozót, az elődöntőben a spanyolokat – 12-11 arányban – búcsúztatták, míg a döntőben Görögország csapatát múlták felül egy büntetőpárbajban végződő találkozón.

A válogatott az idei tornán is aranyéremmel térne vissza Magyarországra. A magyar férfi vízilabda-válogatott számára a világbajnokság kiváló felkészülés és „erőpróba” a nyáron esedékes nyári olimpiára.