Fotó: MTI/Kovács Tamás

A magyar vízilabda-válogatott Olaszország ellen a csoportmérkőzések második körében találkozott. A rendes játékidőben fej-fej mellett haladtak a csapatok, döntetlen, 9-9 lett az eredmény. Majd büntetőpárbajban 15:14 arányban legyőzte óriási riválisát a magyar csapat.

Az esélyekről szólva Varga Zsolt elmondta, hogy a játékosaink még nincsennek úgy felpörögve, mint az olaszok. Emellett világbajnokságon 1998 óta nem arattunk felettük győzelmet. A mérkőzés végjátéka mégis óriási fordulatokkal és izgalmakkal folyt.

Az első negyed 2-2 gól hozott a csapatoknak. Vogel Soma remek védéseinek is köszönhető volt a döntetlen eredmény.

A második negyedet is az olaszok támadása kezdte meg. Sok kiállítást kaptak a magyarok, ugyanakkor az emberelőnyt nem használták ki az olaszok. Vogel védései erősítették a csapatot, majd Zalánki góljával megszerezték a vezetést a mieink. S a remek formában játszó Manhercz hozta a 4. gólt a magyaroknak. Majd két gyors támadásból kiegyenlítettek az olaszok, 4-4.

Nagyon meggyőző volt az olaszok játéka, hiszen a kétgólos, megnyugtatónak gondolt előnyt pár perc alatt ledolgozták.

A harmadik negyedben az olaszok szerezték meg a vezetést. Egyelőre a magyarok támadójátéka a legbizonytalanabb tényező. A kihagyott helyzetek meg is bosszulták magukat, két góllal mentek el az olaszok.  Manhercz szépített, de nem ment a gólok lövése, míg az olaszok pimasz találatokkal lassan építették az előnyüket. Aztán egy szép végjátékkal mégis kihozták a magyar fiúk a negyedet döntetlenre, 7-7.

Az utolsó negyed óriási harcot hozott, ami ismét az olaszoknak hozott gólelőnyt, s ezzel a kétgólos vezetést, amikor 4 percnél kevesebb idő volt hátra. A csodával határos módon a magyar fiúknak 2 perc alatt sikerült kiegyenlíteniük. Majd Vogel csodás védése után elvesztette Zalánki a labdát, s az utolsó támadást az olaszok vezették fel, de nem lőttek gólt, 9-9 lett az eredmény.

Ezek után jött a büntetőpárbaj, aminek az első öt sorozata még mindig döntetlen volt. Végül Vogel védésének és Zalánki góljának köszönhetően megszerezték a magyarok győzelmet.