Illusztráció (Fotó: MTI/Kovács Tamás)

Görögország 13-11 arányú legyőzésével a döntőbe jutott és az aranyéremért játszhat február 16-án, pénteken a magyar női vízilabda-válogatott a Dohában zajló vízilabda-világbajnokságon. A mérkőzés rendes játékidőben 9-9-es döntetlennel zárult, a  büntetőpárbaj során a magyar lányok 4-2-es arányban győztek.

A magyar hölgyek a tegnapelőtti napon kiharcolt olimpiai kvótaszerzéssel egy újabb bravúrt értek el a görögök felett aratott győzelemmel, hiszen nagy esély van rá, hogy megszerezzék a harmadik aranyérmüket a vízilabda-világbajnokságok történetében. A magyar női vízilabda-válogatott legutóbb 2005-ben, Montréalban tudott diadalmaskodni.

A tegnapelőtt lezajlott Hollandia elleni világbajnoki negyeddöntő után a magyar csapat a görögöket is megtréfálta. Volt is miért visszavágni a görögöknek, mivel a közelmúltban, a januári Európa-bajnokság nyitányán a görög csapat 14-12 arányban győzte le a mieinket, mely vereség rányomta a bélyegét a számunkra nem túl jól végződő Európa-bajnoki szereplésre.

A magyar válogatott társ szövetségi kapitánya, Mihók Attila a hollandok elleni győzelem után kijelentette, hogy eddig „tartott az olimpiai kvalifikációs torna”, most pedig elkezdődhet a világbajnokság. A torna eddigi mérkőzései során is látni lehetett, hogy mennyire összeállt a magyar csapat védekezése. Ez a mai találkozón is megmutatkozott.

Az első negyed feszülten vette kezdetét. A görögök szerezték meg a gyors vezetést, viszont a mieink – Parkes Rebecca találatának köszönhetően – hamar kiegyenlítettek, ám az előny hamarosan ismét a kéksapkás görögök kezébe került, akik az 5. percben már két góllal is vezettek. A magyar lányoknak azonban a negyed végén összejött az egyenlítés, előbb Vályi Vanda vágta a bal felsőbe a labdát, majd Leimeter Dóra volt eredményes.

A második negyed számunkra kezdődött kedvezően, mivel a magyar hölgyek már az első percekben megszerezték a vezetést, ismét Parkes talált a kapuba. Nem sokkal később azonban egyenlítettek a görögök, majd kettővel át is vették a vezetést. A lenyűgöző magyar kísérleteknek és akcióknak hála azonban ismét összejött az egyenlítés, így ez a negyed is döntetlennel zárult.

A gólszerző Parkes Rebecca a női vízilabdatorna elődöntőjében játszott Magyarország – Görögország mérkőzésen a dohai vizes világbajnokságon 2024. február 14-én (Fotó: MTI/Kovács Tamás)

A térfélcsere után, a harmadik negyed elején a görögök találtak először a kapuba. A magyar játékosokat többször szerelték, nehezen tudtak helyzeteket kialakítani, Horváth Brigittának és Rybanska Natasának pedig a mérkőzésen már másodszor kellett kiállnia. A magyar csapat azonban összeszedett volt, és a negyed végén újfent sikerült kiegyenlíteniük, Szilágyi Dorottya talált a jobb felsőbe.

A három döntetlennel zárult negyed után az utolsó negyed is izgalmakat hozott. Mindkét csapat támadott, viszont az első pár percben egyik válogatott sem szerzett találatot, mígnem a magyarok megtörték a jeget, és átvették a vezetést. A görögök azonban újfent egyenlítettek, majd egy újabb gólt is szereztek, a mieink azonban nem adták fel, és egy szép, türelmes akció végén Leimeter talált a kapuba, beállítva ezzel a 9-9-es eredményt.

Jöttek az ötméteresek. Magyari Alda védésének köszönhetően a büntetőpárbaj eredménye 4-2 lett a magyar csapat javára, így a mérkőzés összesítve 13-11 arányban ért véget.

A két szövetségi kapitány, Cseh Sándor és Mihók Attila kivezették Párizsba a válogatottat, ezzel megvalósították, amit vállaltak, ám az olimpiai játékokra való kijutás után már a világbajnoki aranyéremszerzés kapujában van a magyar csapat. A döntő mérkőzésre február 16-án, pénteken kerül sor 15.30 órai kezdettel. Az ellenfél a hétszeres világbajnok Egyesült Államok csapata lesz, akik az elődöntőben Spanyolországot búcsúztatták 11-9-es arányban.