A képen balról: Németh Hanna Viktória, Ördögh Zsófia és Bajcsi Boglárka

Negyedszázadot tudhat maga mögött a Szép magyar beszéd verseny, amely az Állami Pedagógiai Intézet szervezésében a legrangosabb megmérettetés a magyar iskolák diákjai körében. Az ünnepi év kicsit visszatekintés is az elmúlt évekre. Büszkék lehetünk, hiszen nem volt olyan tanév, hogy az országos döntőn ne képviselték volna diákjaink a Selye János Gimnáziumot. Az elmúlt, egymást követő két évben pedig Lénárt Dóra – jelenleg már egyetemista diákunk – az országos döntőn szerzett kétszeres győzelmével zárta gimnáziumi éveit, ami ritkán fordult elő a verseny történetében.

Az idei tanév új nyelvművelő diákok sikerét hozta. A kerületi fordulóban örömünkre a nyolcosztályos tagozat secundós diákja, Németh Hanna Viktória a 3. helyen végzett, a felső tagozatosok közül Ördögh Zsófia, első évfolyamos diákunk a megye legjobbja lett (felk. Farkas Adrianna), Bajcsi Boglárka, negyedik évfolyamos diákunk pedig a 2. helyen végzett (felk. Spátay Adriana).

Három lány képviselte tehát idén a kassai Márai Sándor Gimnáziumban intézményünket az országos fordulóban. Márai városában a költészet napján – ami egyben az író születésnapja is – indult a háromfordulós verseny, mely hagyományosan a hozott szöveg, ill. a kötelező szöveg felolvasásából, valamint az önálló szövegalkotásból állt.

Diákjaink közül Bajcsi Boglárka a 2. helyen végzett, Ördögh Zsófia a 4. helyet mondhatja magáénak. Legfiatalabb kis versenyzőnk, Hanna először tapasztalhatta meg egy országos verseny hangulatát, követelményeit. Bár helyezést nem ért el, kategóriájában a kerületi 3. hely és az országos részvétel nagyon szép eredmény.

Kedves Versenyzőink! Ezzel a versennyel, a felkészüléssel a megmérettetés izgalmai mellett a saját nyelvhasználatotokat is fejlesztettétek. Megvan azonban ennek a közösségi haszna is számotokra, hiszen erősíti a társas kapcsolatok minőségét és az összetartozás érzését. A versenybe fektetett munkátok hatása pedig határtalan, hiszen ahogy Kányádi Sándor írta: „Nekünk egyetlen batyunk, botunk, fegyverünk az anyanyelv.”

Gratulálunk! Nyelvünk műveléséhez, frissen tartásához továbbra is jó munkát és jó kedvet kívánunk Nektek!

(Farkas Adrianna/Felvidék.ma)