57725

Nem sokon múlt, hogy az MBK Rieker Komárom borsot törjön a finn Kataja orra alá a FIBA Europe Cup N-csoportjának ötödik fordulójában. A felvidéki együttes végül négy pontos vereséget szenvedett Finnországban, s ezzel továbbra is nyeretlen a harmadik számú európai kupasorozatban.

Pocsékul kezdte a kelet-finnországi Joensuuban több mint ezer néző előtt megrendezett találkozót az MBK Rieker: a hazaiak már 20-4-rel is vezettek, amiből a negyed végére tizennégy pontot meg is őriztek (31-17).

A második játékrészben aztán felébredt Csipkerózsika álmából a komáromi együttes, s csakhamar tíz ponton belül voltak. Ám a félidő vége előtt ismét a Kataja pillanatai következtek, a negyedet azonban így is a vendégek nyerték (25-22).

Az MBK Rieker az utolsó tíz percben kezdett el ismét bátran játszani, három perccel a vége előtt Alawoya és Thompson vezérletével egy 14-1-es rohamot produkáltak, s ezzel 83-67-ről 84-81-re közelítették meg a Kataját. A finnek azonban nem estek kétségbe: Lamayn Wilson és Petri Virtanen büntetőivel végül hozták a kötelezőt.

Az MBK Rieker Komárom ezzel elveszítette ötödik mérkőzését is a FIBA Europe Cup-ban, s bár a továbbjutás reménye már elszállt, a mérlegén még jó eséllyel javíthat a felvidéki együttes. Jövő héten ugyanis az a Rilski Sportist érkezik az MBK ideiglenes otthonának számító székesfehérvári csarnokba, amely ellen csupán egy ponton múlt a komáromiak idegenbeli győzelme.

Kataja Basket Joensuu – MBK Rieker Com Therm Komárom 87:83 (53:42).
Legeredményesebbek: Wilson 27, Simpson 18, Virtanen 16, illetve: Alawoya 21, Thompson 18, Vido és Umipig 12.