Tökéletes koncentráltság, agresszív védekezés – ez jellemezte a BC Privigye elleni rangadón az MBK Rieker Komáromot, amely a szlovák Eurovia kosárlabda-bajnokság 28. fordulójában 83-68 arányban múlta felül riválisát.

Az idény meccse – a nézőtéren többen is így kommentálták a komáromiak tegnap esti (január 20.) győzelmét, s el kell ismerjük: a megállapítás nem jár messze az igazságtól. Az MKB Rieker az aktuális tabella második helyezettjét fogadta (vagyis nem holmi sörmeccsről volt szó), s negyven percen át tartó, koncentrált játékkal esélyt sem adott a bajnoki címre aspiráló Privigyének.

Persze, hullámvölgyek azért így is akadtak: a korán megnyugtató előnyhöz jutó komáromiak például az utolsó negyedre már csak hattal vezettek, ám még idejében váltani tudtak, így (bár az eredményjelző nem mutat nagy különbséget) nagyon magabiztos, megérdemelt győzelmet arattak.

A siker elsősorban a komáromi együttes amerikai különítményének érdeme: Thompson 21 pontja nem keltett különösebb feltűnést, tőle ezt a teljesítményt megszokhattuk, arra azonban, amit Alawoya (26 pont) és Bannister (16 pont) ketten együtt bemutattak, nehéz szavakat találni. A Komáromtól elszakadni képtelen Bannister (az óév utolsó napjaiban pályafutása során harmadszor tért vissza a Duna-parti városba) káprázatos passzokkal szolgálta ki társát, aki így könnyű és látványos kosarakat szerezhetett.

„A fiúk ma nagyon megörvendeztettek. Döntőnek bizonyult, hogy már az első másodpercektől kezdve nagyon keményen védekeztünk. Az elején megszerzett előnyünket sikerült a mérkőzés végéig megőriznünk, ráadásul az utolsó negyedben nagyot finiseltünk. Egy jobb csapat ellen neked is jobbnak kell lenned ahhoz, hogy sikeres legyél” – értékelt a mérkőzés után Dragan Risztanovics, az MBK Rieker Komárom szerb edzője.

A dél-szlovákiai együttesre a következő napokban további két rangadó vár: előbb Lévára utazik, majd a listavezető Intert fogadja – ha az MBK Rieker ezeken is a jobbik arcát mutatja, rangadó ide, rangadó oda, nem érdemes aggódnunk.

MBK Rieker COM-therm Komárom – BC Privigye 83:69 (36:28).
Legeredményesebbek: Alawoya 26, Thompson 21, Bannister 16 (13 gólpassz), illetve: Sztanojevics 16, Sztamenkovics 15.