“A magyar egységben az erő” címmel a Magyar Koalíció Pártjának Dunaszerdahelyi Városi Szervezete állásfoglalást tett közzé.
Az utóbbi évtized megmutatta nemzeti közösségünk egységes politikai fellépésének erejét. A gyászos mečiari, demarsokkal ékesített karanténból az MKP közreműködésével került Szlovákia a NATO-ba, majd az Európai Unióba. Később a régióink tekintetében is hátrányos gazdaságpolitika támogatásával a kormányon lévő MKP koalíciós partnereivel együtt megalapozta az ország további fejlődését az euro-övezethez való társulást. Mindezt annak a távlatos szemléletnek a reményében, hogy a kiteljesedő fejlődés eléri majd régióinkat is… manapság már elmondhatjuk – döntően az MKP érdeme, hogy ma Szlovákia egy európai ország és nem egy ázsiai hatalom vazallusa, ahogy a mečiari fejődés vette az irányt.

Sajnos a kormánykoalíció idő előtti értelmetlen felbomlása és az előrehozott választások egy nacionalista, soviniszta politikai kurzust segítettek a hatalomra, amely avatatlan gazdaságpolitikájával és korrupciós zsákmányszerzésével a gazdasági válság felé sodorja az országot. Így most ismét körvonalazódik egy jobboldali fordulat lehetősége, folytatni a korábbi gazdaságpolitikát, amelynek áldásos hatásai remélhetőleg már elérhetnék régióinkat is. Ehhez persze fontos, hogy az MKP egész nemzeti közösségünk képviseletében a lehető legtöbb képviselőt juttassa a következő parlamentbe. Ugyanis elsősorban a képviselők számától függ részvételünk az ország ügyeinek intézésében a leendő kormány szintjén.

A regnáló kormánykoalíció jól látja, hogy erős MKP nélkül nem jöhet létre jobboldali kormánykoalíció. Ezért létérdeke a felvidéki magyar politikum megosztása…
Sajnos ismét akadtak gazdasági gondokkal küszködő politikusok és vállalkozók, akik megint jó üzletet remélnek a hamiskártyás mutatványokból. Feladni nemzeti közösségünk elemi érdekeit, tőkésíteni a nyomorúságainkat, hogy egy kis csoport megint kedvezményezettje legyen a zűrzavarnak. Program nélkül, meghasonlott identitással az új szlovák nyelvtörvény szellemében kétnyelvű párttal jelentkeznek, hogy a megelőlegezett júdáspénzzel és a médiák hathatós támogatásával verjék szét a magyar egységet….

Most az MKP választóin és szimpatizánsain a sor, hogy mindezzel számot vessenek. Felülnek-e az üres handa-bandának, a színes hazugságoknak, hogy egyesek tovább gazdagodjanak – akik éppen az MKP kormányszereplése idején a semmiből lettek milliomosok esetenként milliárdosok. Gondolkozzunk el, hagyjuk-e magunkat megvezetni, vagy kitartunk az MKP támogatása mellett, hogy társadalmi súlyunknak megfelelően alakíthassuk jövőnket – identitásunk megőrzése mellett, az MKP programját követve.

A dunaszerdahelyi MKP tagsága tisztában van az ország gazdasági gondjaival, amelyeket még tovább tetéz a begyűrűző gazdasági világválság. Mindnyájan tudatosítjuk a szlovákiai politikum közegellenállását is. Mégis, meggyőződésünk, hogy mindezek ellenére lehet eredményesen dolgozni. Dunaszerdahelyen az MKP szavazóinak jóvoltából hosszú ideje MKP-s vezetése van városunknak. A város fejlődésének eredményei látványosak. A közelmúlt eredményei közül kiemelkedők a városi fürdő fejlesztései, az üzleti negyed kiépülése, az ipari park terjeszkedése, a pezsgő kulturális élet a város sportéletének további fejlődése a városi sportcsarnok átadásával vagy labdarúgóink Corgoň-ligás szereplésének jóvoltából. Külön figyelmet érdemel a város felújított infrastruktúrája az utak, közvilágítás az autóparkolók kiépítése, az eredményes szociális programok a PRO-DS kártya az alacsony munkanélküliség.

Városunk példája mutatja, hogy egységben az erő – van értelme a közös munkának, az összefogásnak egy egységes magyar párt, az MKP keretei közt. Ezzel szolgáljuk leghatékonyabban az egész országot és magyar nemzeti közösségünket is.

Dunaszerdahely, 2009. augusztus 17.

Felvidék Ma, mkpds