A Rákóczi Szövetség idén 14. alkalommal hirdette meg, Kárpát-medencei középiskolák számára, Gloria Victis elnevezésű történelmi vetélkedőjét. A versenyen minden évben több száz határon túli és magyarországi középiskola háromfős diákcsapata vesz részt.
A vetélkedő idei témája: Hitviták kora. Reformáció és katolikus megújulás a három részre szakadt Magyarországon.
A somorjai Madách Imre Gimnázium a kezdetektől állandó résztvevője a vetélkedőnek és az 56-os forradalom tiszteletére rendezett ünnepségsorozatnak.
Idén a somorjai Madách Imre Gimnázium történelem szakos tanára, Kovács László egy háromfős csapatot készített fel a versenyre.
A Kovács Balázs, Matús Gergely és Pokstaller Tamás felállású csapat a beküldött dolgozat és a sikeresen kitöltött tesztsor alapján kapott meghívást az október 21-23. között megrendezett második és harmadik fordulóra.
A továbbjutott 60 csapat október 22-én írásbeli fordulón mérte össze tudását és ennek eredménye alapján diákjaink bejutottak az október 23-i szóbeli döntőbe. A döntő neves magyarországi szakemberekből álló zsűri előtt zajlott. Számos igényes feladat megoldása révén iskolánk csapata az értékes első helyet szerezte meg, sikeresen képviselve oktatási intézményüket és Somorja városát!
Az elért kiváló eredményhez a diákoknak és felkészítő tanáruknak gratulálunk!

Felvidék Ma, Óváry Péter