A Rozsnyói Történelmi Városháza kongresszusi termében tartotta 5. születésnapi ünnepségét a Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolájának Százszorszép gyermeknéptánccsoportja.

Drenko Zoltán lelkész-tanár evangélium idézetével és az iskola igazgatójának köszöntő szavaival kezdődött az ünnepi megemlékezés, majd a köszöntőkett mintegy kétórás fergeteges műsor követte, melynek keretében ünnepelték a kicsik és nagyok példamutató munkájának gyümölcsét.
A csoport vezető-pedagógusának Ulicsni Ibolyának és az iskola igazgatójának Tóth Sándornak fáradhatatlan munkája és érdeme volt ez az ünnepélyes alkalom, de a gyermekek és az iskola testületének odaadó és lelkes munkáját is bizonyította.
Az ünneplő Százszorszépet vendégfellépésükkel köszöntötték a Diósgyőri és Farnadi néptáncegyüttesek, valamint a hazai Búzavirág és Haviarik néptánccsoportok.
Szívet melengető érzés volt látni a gömöri népviseletekben pompázó gyermekek előadását, hallani a magyar népdalt, népzenét, népmesét, s valamennyit vastapssal értékelte a nagytermet utolsó helyig elfoglaló közönség.
Az előadás főbb támogatói a Csemadok TV, a Rozsnyói Egyházközség és a szülők voltak.

Felvidek Ma, sze