29195_1

Június 27-én egy történelmi vetélkedő keretén belül mutathatták meg a rozsnyói járás magyar iskoláinak a diákjai mit is tudnak az Európai Unióról.

Mészáros Alajos, európai parlamenti képviselő rozsnyói irodája szervezésében valósult meg a verseny, melyen a járásból három magyar tanítási nyelvű alapiskola képviselte magát : Fábry Zoltán AI, Rozsnyó, Református Egyházközség AI, Rozsnyó és a Pelsőci Magyar Tanítási nyelvű AI. A csapatok három tagból álltak és felkészülve jelentek meg a versenyre, mely 9 órakkor kezdődött.

{japopup type=”slideshow” content=”images/stories/_esemenyek/2011/06/29195_2.jpg” width=”200″ height=”150″ title=”A történelmi vetélkedő résztvevői” }A történelmi vetélkedő résztvevői{/japopup}

Mészáros Alajos, európai parlamenti képviselő üdvözölte a jelenlévőket, jó versenyzést és szórakozást kívánt a gyerekeknek, és a felkészítő tanároknak pedig megköszönte felkészítő munkájukat. Ezt Mészáros Alajos rozsnyói asszisztensének, Szlovák Gyulának prezentációs, bemutató előadása követte, mellyel a diákok részére röviden bemutatta az Európai Uniót, megalakulásának történelmét, szerveit, székhelyeit, egy kicsit megkönnyítve ezzel a diákok dolgát. Ezután elkezdődött a verseny, melyben írásbeli és szóbeli válaszokat is kellett a diákoknak nyújtaniuk.

A zsűri három tagból tevődött össze: Kardos Ferenc, Rozsnyó város volt polgármestere és MKP tag, Zatroch Joli, a rozsnyói városi hivatal iskolaügyi osztályának szakreferense, valamint Beke Beáta, a Szövetség a Közös Célokért rozsnyói iroda vezetője. A versenyre ellátogatott a rozsnyói televízió is. A diákok egy órán át versenyeztek, majd a zsűri elvonult kiértékelni.

Az eredmények kihirdetéséig frissítővel ellátva várakoztak az iskolák. Az első helyezést a Református Egyházközség alapiskolája nyerte el, míg a második és harmadik helyen a Pelsőci Magyar Tanítási nyelvű alapiskola 2 csapata.