reformatus02-200

 Szeptember 4-én, vasárnap a 8.05-kor kezdődő műsorban szó lesz a lopásról és két egyházi táborról. Az egyiken a gyermekek, a másikon a felnőttek gazdagodhattak lelkiekben egymás által.

Mit nevezünk lopásnak és mi minden tartozik a nyolcadik parancsolat megszegéséhez? A Ne lopj! parancsolatról Nagy Ákos Róbert esperes, runyai lelkipásztor szól a hallgatókhoz. Kilencedik alkalommal került sor augusztus derekán a dunaszerdahelyi egyházközség szervezésében arra a négy napos kézműves-bibliai napközis gyermektáborra, amelyen az idén közel nyolcvan gyermek vett részt. Hogy milyen témákról is volt szó és kit miért vonz egy ilyen egyházi napközis tábor, az majd kiderül az ott készült összeállításból. Első alkalommal szervezte meg a Felsőpatonyi Református Egyházközség az egyhetes holland-magyar táborát. A holland testvérgyülekezettel való kapcsolatról és a tábor hozadékáról Vámos Béla lelkipásztorral készült beszélgetés.

Műsorvezető-szerkesztő: Iski Ibolya

Ismétlés szeptember 5-én, hétfőn 12.05-kor.

Reformata, Felvidék.ma