33076

Richard Rubint és Peter Ďurica góljaival 2:1-re nyert Rimaszombat a sereghajtó Losonc otthonában.

II. labdarúgóliga, 21. forduló
Losonci LAFC – Rimaszombati VSK 1:2 (0:1)
Losonc, 1 320 néző. Vezette: Piatka – Ádám, Roszbeck
Gólszerző: Nilaš (83.) – Rubint (45.), Peter Ďurica (62.)
Sárga lap: Paldan – Obročník

Rimaszombati VSK: Kostolanský – Migaľa, Rubint, Zvara, Morháč – Obročník – Siheľský (Vargic 80.), Sedlák, Ďurica (Köböl 90.), Pribula – Pisarik (Le Giang 73.)

Két ellentétes félidőt láthatott a szépszámú közönség. Az első játékrészben a hazaiak birtokolták többet a labdát, több helyzetet is alakítottak ki, de nem sikerült a vendégek hálójába találniuk. A rimaszombatiak biztonságos védekezésből próbáltak gyors ellentámadásokat vezetni. A félidő utolsó percében Sedlák szögletét Rubint fejelte a losonciak kapujába, és ezzel megszerezte a vezetést (0:1).

A második játékrészben fokozta a nyomást a vendégcsapat. A 62. percben egy egyéni akció végén a nemrégen még Losoncon futballozó P. Ďurica talált a vendégek hálójába (0:2).

A gól után a hazaiak mindent egy lapra téve vezették támadásaikat, aminek az lett az eredménye, hogy a 83. percben Peter Nilašnak sikerült szépítenie (1:2). A hátra lévő időben a hálók már érintetlenek maradtak, így a rimaszombatiak a szomszédvárak rangadójáról értékes három ponttal tértek haza.