33708

A Csemadok Szepsi Alapszervezete 2012. április 27-június 17 között már 33. alkalommal rendezi meg a Szepsi Csombor Márton Napokot.

A rendezvény társszervezői: Szepsi Városi Művelődési Központ és Városi Könyvtár, Szepsi Városi Hivatal és Önkormányzata, Szepsi Református Egyházközség, Szepsi Római Katolikus Egyházközség, Szepsi Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium, Szepsi Magyar Tannyelvű Óvoda, 12. számú Bercsényi Miklós Cserkészcsapat, Csemadok Kassa – környéke Területi Választmánya, Bódva – völgyi és Érchegységi Kulturális Központ,

A rendezvény programja

2012. május 1. ( kedd )

08.oo Májusi kirakodóvásár – a Szepsi Csombor Márton Napok hagyományos kirakodóvására. Helyszín: A római katolikus templom előtti tér.
15.oo Zenés délután és a Csombor Napok hagyományos ízei. Játszóházi foglalkozások. A Tájházban Szepsi város mesterségeit bemutató kiállítások, az udvarán pedig zenés délután, bor és töltött káposzta várja az érdeklődőket. A cigányzenét Baščúr Vilmos szolgáltatja. A játszóházi foglalkozásokon lesz üvegfestés, gipszfigurák festése, valamint papírállatkák és könyvjelzők készítése. A foglalkozásokat Gumány Judit, Kovács Éva, valamint Balázs Judit vezetik. Helyszín: A Tájház udvara.

2012. május 6. ( vasárnap )
15.oo Koszorúzási ünnepség Szepsi Csombor Márton emléktáblájánál. Koszorúzási ünnepség és megemlékezés Szepsi Csombor Márton emléktáblájánál, a városi hivatal és önkormányzat, a történelmi egyházak, valamint a város szakmai és civil szervezeteinek közreműködésével. Ünnepi beszédet mond Iván László polgámesterhelyettes. Imát mond Mons. Dr. Gábor Bertalan, római katolikus esperes – plébános. Közreműködik Vox Columbellae Vegyeskar. Helyszín : Városi park.
16.oo „Úgy szeretnénk meghálálni !” Anyák napja. Ünnepi műsorral köszöntjük édesanyáinkat, nagymamáinkat, megköszönve nekik mindazt a szeretetet és gondoskodást, mellyel születésünk óta elhalmoztak bennünket. Fellépnek a helyi magyar alapiskola tanulói és a gimnázium diákjai, valamint a magyar óvoda növendékei. Helyszín : A Városi Művelődési Központ nagyterme.

2012. május 10. (csütörtök )
18.oo Beszélgetés Soma Mamagésával. Beszélgetés a végzett pszichológussal, önismeret és belső erő fejlesztés, lelkiegyensúly, párkapcsolatokról. Belépők az Infocentrumban, Fő u. 58-as szám alatt vásárolhatók. Helyszín : A Városi Művelődési Központ nagyterme.

2012. május 11. ( péntek )
10.oo Tehetségkutató képzőművészeti verseny. A verseny elsődleges célja nem is annyira a megmérettetés, hanem a tehetségek felkarolása és segítése. Az idén meghívást kapnak e tehetségkutató versenyre az encsi gimnázium (Magyarország), a kassai magyar gimnázium és ipariskola, a szepsi magyar gimnázium diákjai, valamint a rozsnyói és szepsi magyar alapiskola felső tagozatos tanulói. A versenyt vezeti Mgr. art. Szabó Ottó, festőművész. Helyszín: A helyi magyar iskola zeneterme.

2012. május 13. ( vasárnap )
15.oo A megbékélés napja – Megemlékezés a háború áldozatainak emléke előtt. Koszorúzási ünnepség és megemlékezés a II. világháború áldozatainak emléktáblájánál, a városi hivatal és önkormányzat, a történelmi egyházak, valamint a város szakmai és civil szervezeteinek közreműködésével. Ünnepi beszédet mond Zachariaš István, polgármester. Imát mond Gábor Lajos, református lelkipásztor. Közreműködik a Szepsi Római Katolikus Dalárda. Helyszín : A ravatalozó előtti tér
17.3o Anyák napi engesztelő imatalálkozó Bodolló

2012. május 18. ( péntek )
19.oo Nem csak a húszéveseké a világ …
A korábban születettek napja – zenés, vidám mulatság hajnalig és a töltött káposzta íze, mindazoknak, akik szeretnek szórakozni. Zenél Bodnár Tibor. Helyszín: A Bódva penzió (Hilton) étterme.

2012. május 25. ( péntek)
17.00 Bódva-menti és Érchegységi Pünkösdi vigasságok Pünkösd a fafaragó művészetben – Bódva-völgyi és Érchegységi képzőművészeti tárlat
17.30 Pünkösdi koncert – Egressy Béni Vegyeskar és vendége. Helyszín: Vállalkozók Háza.

2012. május 26. ( szombat)
14.00 Pünkösd a néphagyományokban. Előadás: Szanyi Mária néprajzkutató – Galánta.
Helyszín: A Vállalkozók Háza.
15.00 Pünkösdi Vigasságok Gálaműsor – Pünkösdi népi játékok. Fellépők: Kincskereső Gyermek Néptáncegyüttes – Dernő, Kelepelők gyermek néptánccsoport – Buzita, Hidasnémeti Hagyományőrző Néptánccsoport – Hidasnémeti, Borostyán Néptáncegyüttes – Dernő, Ilosvai Néptáncegyüttes – Nagyida, Bürkös Zenekar – Nagykálló, Pünkösdi vigadalom népzenével – táncháztalálkozó, Vásár – népi kézműves termékek, állatsimogató stb. Helyszín: Bódva Panzió melletti tér.
17.oo Az Egressy Béni Vegyeskar és vendégeinek Pünkösdi hangversenye, táncház. Helyszín: A Vállalkozók Háza.

2012. június 3. /vasárnap/
15.oo Csemadokos gyermeknap. Arcfestés, népi játékok, üveg- és gipszfigurák festése, motorkiállítás, Ovis Nap, légvár. Helyszín: a hegy alatti Sportcentrum.

2012. június 9. /szombat/
07.oo „… ahol a kövek beszélnek helyettünk is !” Honismereti gyalogtúra a Hejczei emlékműhöz. Gyülekező a Szepsi Magyar Tannyelvű Alapiskola előtt. Indulás autóbusszal Hejczére, majd gyalogtúra a Borsó hegyre. Szalonnasütés, érkezés autóbusszal Szepsibe, kb. 17.oo órakor. Útvonal : Szepsi – Hejcze – Szepsi.

2012. június 17. ( vasárnap ) 14.oo Az 56. Szepsi Járási Dal – és Táncünnepély. Helyszín: a hegy alatti Sportcentrum.

A rendezvény támogatói: Bauer Edit parlamenti képviselő (Brüsszel), Szepsi Városi Önkormányzat (Szepsi), Bethlen Gábor Alap (Budapest), SzK Kormányhivatala (Pozsony), Csemadok Szepsi Alapszervezete.