reformatus1

 A református egyházi műsor fő témája a jó cselekvése. Bemutatásra kerül a hontfüzesgyarmati gyülekezet és kiderül, mit terveznek a rimasimonyiak…

Tegyük a jót állhatatosan – írja Péter apostola levelében? Hogy hogyan és mi módon? Erről Iván István zsigárdi lelkipásztor szól a hallgatókhoz.

A barsi egyházmegyéhez tartozik a honfüzesgyarmati gyülekezet. A 2011-es népszámlálás szerint a község 568 lakosából 113-an vallották magukat reformátusnak. Az egyházközség lelkipásztora már 15 éve Csernyikné Tóth Magdolna. A múltról és a jelenről mondja el megtapasztalásait.

700 ezer forint támogatást nyert a Bethlen Gábor Alaptól a rimasimonyi egyházközség az egykori református iskola Missziós, Szabadidő- és Konferencia-központtá való átalakítására. Hogy mit sikerült már eddig ebből a pénzből megvalósítani és milyen terveik vannak még, arról Dr. Gál László lelkipásztor ad tájékoztatást.

A Pátria rádióban szeptember 30-án a 8.05-kor kezdődő Világosság műsorban szó lesz a szeptemberben elhunyt Nagy Menyhért volt kisgéresi lelkipásztorról. Szeptember 17-én, életének 68. életévében hunyt el Nagy Menyhért kisgéresi nyugalmazott lelkipásztor a magyarországi Aranyosapátiban. Egy vele készített korábbi beszélgetésből kiderül, hogyan is vallott hivatásáról és festői tevékenységéről.

A műsorban ezen kívül lesznek egyházi hírek, de kiértékelésre kerül a bibliaismereti verseny is.

Szerkesztő-műsorvezető: Iski Ibolya

Felvidék.ma