35440

2012. szeptember 4. és 9. között második alkalommal kerül megrendezésre Somorján a Dunart.com nemzetközi művésztelep – informálta a Felvidék.mát Mayer Éva képzőművész, a művésztelep kurátora, szakmai szervezője.

Idén – a házigazda Mayer Éván kívül – 13 művész látogat a csallóközi kisvárosba, hogy maradandót alkossanak. Közülük hárman – Gyenes Gábor, Pézman Andrea és Szőke Erika – felvidéki magyarok, ketten – Könyv Katalin Éva és Vincze Ottó – magyarországiak, Hidi Endre Kárpátaljáról érkezik, Tóth-Kovács József pedig Délvidékről. Az alkotásban részt vesz még a szlovák Stanislav Bubán, Rebecca Dick Nagy-Britanniából, Reshat Ameti és Sergej Andreevski Macedóniából, valamint Klemen Brun és Jože Šubic Szlovéniából.
A művésztelep szakmai védnökei Dolán György, felvidéki festőművész és Somorjai Kiss Tibor grafikusművész, MKE grafika tanszék vezetője.
Az alkotók a somorjai református templomban, a Pomlé park átriumában, valamint Mayer Éva LIVINGART nevű grafikai műtermében és annak udvarán dolgozhatnak.
Az elkészült alkotásokat a somorjai református templomban állítják ki. A hivatalos megnyitóra szeptember 9-én 18 órai kezdettel kerül sor. Részletek itt! A tárlat október 31-ig tekinthető meg.

A művésztelep kísérőrendezvényeként Beke László, magyarországi művészettörténész tart előadást “A mérleg két serpenyője: aktuális és fontos” címmel a somorjai református templomban, szeptember 4-én, 18:00-kor. Ezt követően, 19:30-tól Tóth-Kovács József, délvidéki festőművész önálló kiállításának megynyitójára várják az érdeklődőket a VMK Prohászka István termében (Szél u. 8., Somorja).
Másnap, szeptember 5-én 18:00-tól Sergej ANDREEVSKI, macedón festőművész zenei kíséretű performensze kerül bemutatásra a somorjai református templomban, majd 19:00-tól Koncert Pál apostol – Dalok Pál levelei szerint Gryllus Dániel, Halmos Béla, Ferenczi György és a Rackajam előadásában.

A művésztelep megszervezésében Mayer Éva segítségére volt az Eklézsia Egyesület, a Somorjai Református Egyházközség, Somorja városa, a LIVINGART Creative Center.
A művésztelep és kiállításának létrejöttét támogatta: Somorja Város, a Somorjai Református Egyházközség, az egyházközség családjai, György András és családja, Hanusz Edit és családja, Katona András és családja, Pajor Péter, Korchaník Ján és Ilona, Mayer József és családja, Mayer Zoltán és családja, Stermenszky Zoltán és családja, Bucsuházy István, Domonkos Lívia, Valacsay István, Kiss Gábor Gibbó, Šoltész Anna, Chrenko József, Czucz pékség, Kovo Horváth s.r.o., Corvin Mátyás Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Somorja, Duna TV, Új Szó, Pátria Rádió, Felvidék.ma, Szlovákiai Magyar Interaktív Televízió.

A programok a Templomkerti Napok rendezvénysorozat részeként valósulnak meg.

Czintula Búss Gyöngyi, Felvidék.ma