35547

(+Képgaléria) Kiütéses vereséget szenvedett Magyarország otthoni pályán Hollandiától a világbajnoki selejtezők második mérkőzésén. Szlovákiának gyenge játékkal is legyőzte Lichteinsteint.

D csoport:
Hollandia 4-1-re győzött a Puskás-stadionban. Lens korai gólját követően Dzsudzsák még tizenegyesből egyenlített, Martins Indi még az első félidőben újra vezetéshez juttatta a hollandokat. A szünet után már csak egy csapat volt a pályán…
Magyarország – Hollandia 1-4 (Dzsudzsák 7. – 11-esből ill. Lens 4., 53., Martins Indi 19., Huntelaar 74.)
25 ezer néző, v.: Pedro Proenca (portugál)
MAGYARORSZÁG: Bogdán – Vanczák, Juhász R., Lipták, Elek Á. (Gyurcsó, 61.) – Varga J., Korcsmár – Gera (Németh K., 80.), Koman (Hajnal, a szünetben), Dzsudzsák – Priskin.
A magyar csapat sorozatban nyolcadik mérkőzését veszítette el a hollandokkal szemben, legutóbb 1984-ben tudta legyőzni az Oranjét.
Egervári Sándor együttese, amely múlt pénteken az andorraiak legyőzésével rajtolt a sorozatban, legközelebb október 12-én Észtországban vendégeskedik, majd négy nappal később a török csapatot fogadja. A találkozót a helyszínen tekintette meg Orbán Viktor miniszterelnök és Csányi Sándor, a Magyar Labdarúgó Szövetség elnöke.
A csoportban a további két mérkőzés a papírformának megfelelően zajlott.
Románia – Andorra 4-0 (Torje 29., Lazar 44., Gaman 90., Maxim 91.)
Törökország – Észtország 3-0 (Emre 44., Umut Bulut 60., Selcuk Inan 75.)

G csoport:
Pozsonyban a szlovákok is gyengén futbaloztak, szerencséőjük az volt, hogy “csak” Lichteinsten volt az ellenfél.
Szlovákia – Liechtenstein 2-0 (Sapara 36., Jakubko 78.)
4200 néző
A szlovák csapat felállása: Kuciak – Pekarík, Škrtel, Saláta, Zabavník – Guldan – Weiss (63. Breznaník), Sapara, Stoch – Hamšík (82. Kucka) – Bakoš (60. Jakubko)
A csoportban játszott másik két meccsen:
Bosznia-Hercegovina – Lettország 4-1 (Misimovic 13. – 11-esből, 54., Pjanic 44., Dzeko 90. ill. Gorkss 5.)
Görögország – Litvánia 2-0 (Ninis 55., Mitroglou 72.)

A 2014-es brazíliai világbajnoki selejtezők további európai eredményei:

A csoport:
Szerbia – Wales 6-1 (Kolarov 16., Tosic 24., Djuricic 39., Tadic 55., Ivanovic 80., Sulejmani 90. ill. Bale 31.)
Belgium – Horvátország 1-1 (Gillet 45. ill. Perisic 6.)
Skócia – Macedónia 1-1 (K. Miller 43. ill. Noveski 11.)

B csoport:
Bulgária – Örményország 1-0 (Manolev 44.)
Olaszország – Málta 2-0 (Destro 5., Peluso 91.)

C csoport:
Svédország – Kazahsztán 2-0 (Elm 37., Berg 94.)
Ausztria – Németország 1-2 (Junuzovic 57. ill. Reus 43., Özil 52. – 11-esből)

E csoport:
Ciprus – Izland 1-0 (Makridis 57.)
Norvégia – Szlovénia 2-1 (Henriksen 26., J. A. Riise 94. – 11-esből ill. Suler 16.)
Svájc – Albánia 2-0 (Shaqiri 23., Inler 68.)

F csoport:
Izrael – Oroszország 0-4 (Kerzhakov 7., 64., Kokorin 18., Fayzulin 77.)
Észak-Írország – Luxemburg 1-1 (Shiels 14. ill. Da Mota 86.)
Portugália – Azerbajdzsán 3-0 (Varela 64., H. Postiga 85., B. Alves 88.)

H csoport:
San Marino – Montenegró 0-6 (Djordjevic 24., Beqiraj 25., 52., Zverotic 69., Delibasic 78., 82.)
Lengyelország – Moldova 2-0 (Blaszczykowski 33. – 11-esből, Wawrzyniak 81.)
Anglia – Ukrajna 1-1 (Lampard 87. – 11-esből ill. Konoplyanka 39.)

I csoport:
Grúzia – Spanyolország 0-1 (Soldado 86.)
Franciaország – Fehéroroszország 3-1 (Capoue 49., Jallet 68., Ribery 80. ill. Putsila 72.)