36075

 Október 14-én, a vasárnap délelőtti istentiszteleten igehirdetéssel is szolgált. Az istentiszteleti alkalmat a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Vass Lajos Kórusának szolgálata tette színesebbé, akik előző este Rimaszombatban léptek fel.

A Vass Lajos kórus előző nap a III. Gömöri Kórustalálkozó vendége volt Rimaszombatban, ahol fellépett méga Jázmin Nőikar Ragyolcról, a Vox Columbellae Vegyeskar Szepsiből és a Blaha Lujza Vegyeskórus Rimaszombatból. A Csemadok Rimaszombati Alapszervezete és a Blaha Lujza Vegyeskórus 2012. október 13-án 17.00 órai kezdettel a rimaszombati Városi Művelődési Központ színháztermében rendezte a kórustalálkozót.

A Rimasimonyi Református Egyházközség meghívására a gyülekezetbe látogatott, s igehirdetéssel szolgált a felvidéki születésű, Nagybalogról származó Poznán Béla, az Egyesült Államokbeli Kálvin Egyházkerület püspöke – értesült a a Reformata honlap. Gaál László helyi lelkipásztor elmondta, hogy Poznán Béla püspök az istentisztelet után meglátogatta az egykori egyházi iskola épületét, ahol missziói központot tervez kialakítani az egyházközség. A gyülekezet a délután folyamán a szeretetvendégséget megelőzően megemlékezett Simonyi Péter és Szentpéteri István gályarabokról is.

Felvidék.ma