39682

Elszenvedte első rájátszásbeli vereségét a komáromi MBK Rieker, a bajnoki döntő állása ezzel 2:1-re módosult. Bár a komáromi pályaelőny még megvan, most már a pozsonyi Inter is helyzetbe került.

Ha az idei kosárlabda-döntő harmadik mérkőzésén, hazai pályán is győzni tud az MBK Rieker, gyakorlatilag el is dől a párharc, s így a bajnoki cím sorsa. A kosárlabda-történelem ugyanis olyat csak a legritkább esetben jegyzett fel, amikor egy csapat 0:3-ról volt képes fordítani – latolgattuk az esélyeket a mérkőzés előtt.
Nos, nem lett belőle 3:0, ám az, hogy nem így lett, kellett az is hogy – mesterségesen – életet leheljenek az Interbe. Az életmentő beavatkozás nagy részét – az Inter szakmai stábján túl, hiszen azt nem vitatjuk, hogy ők is kellettek a győzelemhez – maguk a játékvezetők vették a vállukra. Sosem sportszerű a vereséget a bírókon számon kérni, azonban a sportnak vannak – még a kosárlabdának is – objektíven megítélhető elemei.
A vendégcsapat kosár alatti játéka gyakorlatilag egy harmadosztályú bokszmeccsnek is beillett volna. Tiszta találat ugyanis nem akadt, ám annál több alattomos ütés, rúgás, bodicsek. Az a tény pedig, hogy a pozsonyi Rančíknak a megszerezhető személyi hibák többszöröse is kijárt volna, mégsem pontozódott ki, egyszerűen érthetetlen. Ám a bírók ezt másképp látták: ha csak a szabálytalanságokat nézzük, a komáromi együttes javára 18 esetben született kedvező ítélet, miközben az Internek ebből 30 volt.
Tudtuk azonban, hogy kiélezett helyzetben ezzel a hátránnyal is számolnunk kell, és tegyük hozzá azt is: tegnap este a komáromi csapat önmagához képest valóban halványabb produkciót nyújtott.
Ám éppen ebből indulhatunk ki, meg abból, hogy Romániában a Csíkszeredának is sikerült. Hogy a hoki az más? Meg Románia is? Igen, nem véletlen, hogy a székely csapat azóta a magyar bajnokságban is játszik.

MBK Rieker Komárom – Inter: 82-89 (23:15, 19:30, 21:22, 19:22)
Legjobb dobók: Stevens 26, Lowe 13, Bílik a Thompson 11, illetve: Tucker 21, M. Garnett 18/15, M. Rančík 15