40818

Vereséggel mutatkozott be hazai pályán az extraliga dél-szlovákiai újonca, a DAC labdarúgó csapata. A Radványi Miklós vezette együttestől a zsolnaiak raboltak pontokat. DAC-Zsolna: 0-1.

Tömött lelátók előtt fogadta a DAC a zsolnaiakat, akiket azonban ez nem különösebben ijjesztett meg. Némi udvariaskodás után ugyanis meglehetősen veszélyes támadásokkal igyekeztek bevenni Fišan kapuját. Később a DAC is feltámadt, ám a szünet előtt mégis ők kapituláltak. A zsolnai együttes egy jól begyakorolt szituáció után, szögletből volt eredményes: Škvarka tekerte be a labdát Piaček fejére, aki a hálóba bólintott. A Slovan elleni pozsonyi derbin remeklő Fišan tehetetlen volt.
Azon túl, hogy a felek térfelet cseréltek, a második félidőben nemigen változott a mérkőzés képe. Kecsegtető helyzetek a játékrész derekán itt is, ott adódtak, gólt azonban nem jegyezhettünk fel, így a bravúros pozsonyi döntetlen után a DAC már a második fordulóban elkönyvelhette idei első vereségét.
Radványi, a DAC edzője, a mérkőzés utáni értékelésében kiemelte: játékosai mindent megtettek legalább a döntetlen kiharcolásához, de még mindig van mit előrelépniük – leginkább a támadásvezetések terén.

Fotó: šport.sk