42273

A napokban elhunyt szeretteinkre emlékezünk. A Szepsiben kéthavonta megjelenő városi lapjának mostani száma egy kicsit erről is szól. Az emlékezésről, a ránk hagyott örökségről, az elődeinktől kapott „tarisznyáról” – benne sok hasznos útravalóval – amit cipelünk egész életünkön át hol vidáman, hol gondterhelten, ki-ki teherbírásának, habitusának megfelelően. Hozzáállás kérdése. Élhetünk keseregve, elégedetlenkedve, haraggal a lelkünkben, de élhetünk jövőbelátóan, utat taposva a jó felé, s közben olyanokat téve, ami hasznos és örömet okoz. Nemcsak magunknak, de embertársainknak is. Mert nekünk azok táborába kell tartoznunk, akik hallották a jóslatokat a közelgő világvégéről, mégis veszik maguknak azt a fáradságot, hogy facsemetéket ültessenek. Facsemetéket, melyeknek gyümölcsét majd unokáink fogják élvezni.
A Panoráma lap szerkesztőbizottsága tiszta szívből ajánlja az Önök figyelmébe ezt a számot is.

A tartalomból:
* “Zöld iskola vagyunk” – A Bodollói Magyar Tannyelvű Óvoda 2010-ben kapcsolódott be a „Zöld iskola” nemzetközi programba.
* Sikeresen befejeztük a „Zöldebb játszóterekért” projektet – Szeptember 27-én a városi alkalmazottak és önkéntesek munkájának köszönhetően tíz díszfával gazdagodott az Északi utcai játszótér.
* „A tudás hatalom” – lemezbemutató – A nagy sikerű „Haza-vár” és „Fényesség-benn” című dalokat követően a Szepsi Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium immár a harmadik hanghordozóját jelenteti meg
* Visszapillantó – Az Európai Mobilitás Hete 2013 – A projekthez az idén 11 szlovákiai város csatlakozott, köztük
3. alkalommal Szepsi is.
* 2. Bódva-völgyi Paszulyfesztivál – Több száz érdeklődő kóstolhatta meg a 17 csapat által készített finomságokat a babos pogácsától a babgulyáson át a paszulypörköltig.
* A kassai Regina Rádió adása Szepsiről – Az adásban városunk polgármesterén, Ing. Zachariaš Istvánon kívül nyilatkozott még Ing. Paulinsky Éva hivatalvezető, Dr. Halász Péter önkormányzati képviselő – történész, Mgr. Vitéz Erika, a Városi Művelődési Központ igazgatónője, PaedDr. Liszkai Jolana, az 1. számú alapiskola igazgatónője, Harsányi Szilvia, a 2. számú alapiskola étkezdéjének igazgatónője, továbbá Ing. Viszlay Waldemar, a városi hivatal építésügyi referense és más lakosok, akiket Kondor János szerkesztő véletlenszerűen szólított meg városunk utcáin.
* Rajtam ne múljon! – interjú megyei választásokra készülve
* Gőzerővel folyik a városi ingatlanok felújítása – a városháza és a Bartalos utcán lévő ügykezelési épület kerül majd felújításra.
* A szepsi városháza – Egyemeletes, nyeregtetős sarokházról van szó, két utcai, egyenrangú, szimmetrikus homlokzata van. Bejárata az Iskola utcáról nyílik.
* Bemutatkozik a ŽIVENA asszonykórus
* 12. számú Bercsényi Miklós Cserkészcsapat
* Mi vagyunk a Víz és élet nonprofit szervezet – A bodollói halastavak egyedi üdülési lehetőséget biztosítanak Szepsi közvetlen közelében.
* November 2. – Halottak napja
* SZEPSI, én így szeretlek! – őszi képek

Maradjanak továbbra is hűséges olvasói a szepsi Panorámának.

Vitéz Erika, Felvidék.ma
{iarelatednews articleid=”40301,39802″}