44082

A 12. alkalommal rendezi meg a Martosi Református Egyházközség presbitériuma jótékonysági bálját a település művelődési házában február 21-én. A befolyt összeget a Martosi Református Egyházi Alapiskola támogatására fordítják.

Szénási Lilla portálunknak elmondta: tizenöt évvel ezelőtt, 1999. szeptember 3-án indult el Martoson a református egyházközség által alapított és gyülekezeti fenntartású egyházi, alsó tagozatos alapiskolában a tanítás, miután az önkormányzati működésű intézmény a megszűnés szélére sodródott. A martosi lelkipásztor kiemelte: az iskolában a nevelő és oktató munka a keresztyén humanizmus elvei szerint, családias környezetben, ugyanakkor modern eszközökkel és módszerekkel folyik. Mint fogalmazott „egy-két városi iskola is megirigyelhetné az ott alkalmazott módszereket”, ennek ellenére a tizennyolc diákot oktató kisiskola anyagi gondokkal küzd.
A jótékonysági bál szervezői abban bíznak, hogy többeket sikerül megszólítani a jó ügy érdekében, és amellett, hogy kellemesen szórakozhatnak, anyagilag is támogatják az iskolát. A hagyományos rendezvénynek, amely minden évben közel száz-százötven vendéget vonz, idén Écsi Gyöngyi és az ímelyi Apolló Band lesz a vendége.
A belépő ára: 10 euró, jegyrendelés és elővétel: ifj. Erdélyi Zoltánnál (tel.:0905 635 243).
(A plakát kattintással nagyíthatók!)
44082aa

Felvidék.ma
{iarelatednews articleid=”38034,37964″}