doxxbet liga

Megérdemelt győzelemmel búcsúztak hétvégén hazai közönségüktől a második vonalban szereplő rimaszombati kék-fehérek.
Rimaszombati VSK – MFK Kassa B 2:0 (1:0)
Rimaszombat, 275 néző. Vezette: Sedlár – Mikulaj, Galo – Ježík
Rimaszombat: Prošovský – Brezinský, Gálik, Poremba, Morháč (Kovács 53.) – Šlosár, Popovič, Čertík, Kotľar (Bial 90.) – Chovanec (Čiešok), Kovanič
Kassa (B):Ružinský – Ostojič, Skvašík (Vansa 67.), Kubík (Trebuňák 86.), Dimun – Horodník, Pavúk, Tóth, Gáll (Hirjak 61.) – Vancák, Diaby
Gólszerzők: 1:0 Kotľar (12.), 2:0 Chovanec (48.)
Sárga lap: 82. Šlosár – 45. Gáll, 90. Dimun

A vendég kassai fakó az A” csapatból négy játékossal (Ružinský, Ostojič, Skvašík, Kubík) erősítve lépett pályára Rimaszombatban. Ennek ellenére a hazaiak jóval szervezettebben és határozottabban futballoztak riválisuknál, és megérdemelten már a félidő elején egygólos vezetésre tettek szert. A 12. percben egy szép akció végén Kotľar szerzett vezetést a kék-fehéreknek. A gól után többnyire mezőnyjáték folyt a pályán, a hazaiak kontrái veszélyesebbek voltak, a vendégek inkább a biztonságos védekezéssel törődtek.
A szünet után jól kezdtek a rimaszombatiak, és már a harmadik percben Chovanec révén növelték az előnyüket. A mérkőzés további részében aztán már kiegyenlített lett a játék, mindkét együttes próbálkozott, szervezetten futballozott, így komoly gólszerzési lehetőség már csak távoli lövésekből adódott, de egyik csapatnak sem sikerült a hálóba találnia.
A rimaszombatiak a megszerzett három ponttal is maradtak a tabella hetedik helyén, míg a vendégek továbbra is az utolsó, sereghajtó helyen találhatók. A rimaszombatiak az őszi évad utolsó fordulójában november 22-én, szombat délután 13,00-kor az 1. FC Tatran Eperjes otthonában lépnek még pályára.
A forduló további eredményei: FK Bodva Szepsi – MFK Liptószentmiklós 0:1 (0:1), Partizán Bártfa –1. FC Tatran Eperjes 1:0 (0:0), MFK Zólyom – MFK Zemplín Nagymihály 0:1 (0:0), Lokomotíva Kassa – FK Poprád 1:1 (0:0), Slavoj Tőketerebes – MFK Alsókubin 3:1 (1:0)