53017

A Pátria rádióban április 12-én, a 7.05-kor kezdődő Világosság református egyházi műsorban szó lesz a szőlőmunkások példázatáról, a szeptemberben induló mentálhigiénés képzésről és a csilizpatasi gyülekezetről.

A munkára felfogadott szőlőmunkások tiltakozás nélkül beleegyeznek az előre meghatározott bérükbe. A nap végén azonban elégedetlenek a fizetséget illetően. Vajon miért tartják igazságtalannak a szőlősgazdát? A példázat üzenetét Szénási Szilárd, a komáromi egyházmegye esperese, martosi lelkipásztor hozza közelebb a hallgatók számára.

Magyar nyelvű mentálhigiénés felnőttképzés beindításáról írt alá megállapodást a Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészettudományi Kara, a Lévai Református Egyházközség és a Szlovákiai Magyar Mentálhigiénés Közösség. A képzés szeptembertől indul el a lévai Czeglédi Péter Református Gimnázium helyiségeiben. A részleteket Szatmáry Zsuzsanna nagykálnai lelkipásztor, a képzés szervező-koordinátora osztja meg a hallgatókkal.

Csilizpatason a legutóbbi népszámláláskor ugyanannyian vallották magukat reformátusnak, mint amennyien az egyházközség jegyzékében is szerepelnek. Ez pedig azt jelenti, hogy mindenki fontosnak tartja a gyülekezethez való kötődést és nem csak névlegesen vallják magukat reformátusnak. A gyülekezet lelkipásztora már húsz éve Misák Alica, aki már a szolgálata kezdetén megtapasztalta, hogy a csilizpatasi reformátusok mennyire magukénak vallják egyházközségüket.

Szerkesztő-műsorvezető: Iski Ibolya.

A műsor ismétlésére másnap, hétfőn 13.05 órakor kerül sor.

A Világosság egyházi műsort a közvetítést követő naptól a Szlovákiai Református Keresztyén Egyház Sola rádió honlapján is meghallgatható.

Reformata.sk/Felvidék.ma{iarelatednews articleid=”52836,52834,52731,52582,52414,52241,52099″}