53782

A múlt héten a Shito országos bajnokságon, május 16-án pedig Szlovák Karate Szövetség országos bajnokságán mérkőztek meg a gútai karatésok.

A surányi Shito OB nagyon jól sikerült a csapatnak, s harmadik helyen végeztek a listán. “Azért hátra nem dőlhetünk, hiszen a nagydíj és a shito EB vészesen közeledik. Vannak lyukak, amiket be kell foltozni, maradjunk csak annyiban. Különleges köszönet és elismerés a klubunk legidősebb kumite versenyzőjének, Angyal Zolinak, aki a lelkét hagyta a tatamin, és ezzel újra bizonyította, hogy a karate közel a negyvenhez is működik, és sok örömöt hozhat” – mondta Kiss Tibor.
Mint megtudtuk, Kiss Artúr nagy visszatérése a verseny világába több mint egy évtized után is jól sikerült. “Ezért hála neki és további sok sikert kívánok” – tette hozzá.
A május 16-i OB-re sajnos csak Nagy Viktor tudott elmenni. “Ilyen is már régen volt, hogy klubunkat csak egy ember képviseli a versenyen. Ilyen is van, sajnos, vagy hála istennek nem tudok mindenhol ott lenni, és a fontossági sorrendet nem kell gondolom magyaráznom. Kicsit talán nagyobb önállóság kellene a klubunkon belül a versenyre való elutazással kapcsolatban. Sajnos mások is így csinálják, és hagy ne mondjam, hogy ha a versenyzőink nem jutnak el versenyre, akkor nem lesznek eredmények sem. Mindenesetre Viktor nem okozott csalódást, és szépen ment. Győztes meccsei voltak, nem is kevés, de sajnos a bírói síp ezúttal is jobban a keleti nótát fújta, de ezt már meg szoktuk. Viszont az országos kupáért folytatott versenyben megszerezte Viktor az 1. helyet, amit egy szép kupával díjaztak. Gratulálok!” – mondta Kiss Tibor a gútai karatésok vezetője.

Eredmények:
Shito ryu szövetség OB Május 9. 2015 – Surány
24 klub, 190 versenyző. A gútaiak a 3. helyen végeztek a ranglistán. 8 Shito ryu országos bajnokkal, 1 ezüsttel és 11 bronzéremmel.
A versenyzők és eredményeik:
Erdélyiová Nina, kata 1. kumite 3.; Szulcsányi Anasztázia, kata 3. kumite 5.; Bogárová Dominika, kata 1. kumite 1.; Nagy Viktor, kata 1. kumite 1.; Bogàr Ján kumite 1., Kiss Artúr, kata 3.; Forró Réka Dorina, kumite 3.; Szulcsányi Viktor, kumite 3.; Forró Áron, kumite 2.; Bagita Dani, kumite 3.; Vermes Ákos, kumite 3.; Jóba Attila, kumite kadet 1. kumite junior, 1.; Angyal Zoli, kumite +18 – 5 ik., kumite BRH +18 – 3. és kumite +35 BRH szintén 3. hely, Rigó Rebecca, kumite 3.

Szlovák karate szövetség OB Május 16. 2015 – Sabinov
Nagy Viktor átvette a Szlovák karate kupát kumite kategóriában.

Kiss Tibor, Felvidék.ma {iarelatednews articleid=”53096,52767,52617,52403,50631,48697″}