56884

Kétgólos vereséget szenvedett a DAC Nagyszombatban, a régió rangadóján Depetris góljai döntötték el a három pont sorsát. Olvasható a sportolunk.sk szakportálon.

Az október 17-i mérkőzés elején főleg a két tizenhatos között folyt a játék, kimondott helyzet nem alakult ki. A 24. percben Halilovič, két perccel később Depetris próbált veszélyeztetni, sikertelenül. A 29. percben szöglethez jutott a Spartak, melyből Depetris fejére került a labda és a hálóba talált – 1:0. A vezető találat után megtáltosodtak a hazaiak, így Tujvel kapusnak kellett többször is hárítani. A 35. percben Davis hibája után Mikovič törhetett kapura, de Tujvel ismét remekül reagált. Az első játékrészben nem tudott helyzetbe kerülni a DAC, a gól után a Nagyszombat volt továbbra is fölényben.

Fordulás után az 50. percben Pačinda szabadrúgását Kamenár ütötte ki, a kipattanót Ljubicic küldte a kapu mellé. Az 52. percben növelte előnyét a Spartak, Depetris kapott egy remek labdát a tizenhatosban, majd egy csel után a kapuba talált – 2:0. Négy perccel később ismét helyzetben a Nagyszombat, Mikovič lövését Tujvel hárította, a kipattanónál Halilovič volt pontatlan. A DAC részéről Ljubicic, Ľupták és Asanovič próbált helyzetbe kerülni, de lövéseik pontatlanok voltak. A hosszabbításban Jurčo tört be a tizenhatosba, de lőnie már nem sikerült. A végére már gól nem esett, 10 ezer néző előtt a Nagyszombat csapata ünnepelhetett.

Nagyszombat – DAC 2:0 (1:0)
Gólszerző: Depetris (30., 52.)
Sárga lapok: Mikovič (14.), Halilovic (39.), Tóth (72.), Baez (78.) – Pačinda (8.), Ljubicic (37.), Michalík (78.), Jurčo (90+.)
Spartak: Kamenár – Janečka, Tóth, Nikolič, Čonka – Baez, Benogo (Deket, 68.) – Schranz (Vojtuš, 88.), Halilovič, Mikovič – Depetris (Harba, 85.)
DAC: Tujvel – Brašeň, Michalík, Kwin, Davis – Ľupták, Ljubicic – Štepanovský, Pačinda (Horváth, 81), Sarr (Asanovič, 60.) – Polievka (Jurčo, 60.)