Világosság

A Pátria rádióban 2016. július 24-én, 7.05 órakor jelentkező műsor fő témája: a születésétől vak ember meggyógyítása szombaton. Szó lesz arról is, hogy lelkészházaspárt iktattak be a rozsnyói egyházközség élére, de József és testvéreinek történetének üzenetéről is a hetényi Tábita Színpad aranysávos minősítéssel díjazott előadása kapcsán.

A vakon született ember meggyógyításának üzenetét Kassai Gyula esperes, lévai lelkipásztor tolmácsolja.

Buza-Bodnár Aranka és Buza Zsolt személyében lelkészházaspárt iktattak be a rozsnyói egyházközség élére. Hogy milyen szolgálati területet kell ellátniuk, illetve, hogy miként is tervezik a gyülekezet jövőjét, ez is kiderül a beszélgetésből.

Aranysávos minősítést kapott a Bábosok és Színjátszók Országos Seregszemléjén, a 41. Duna Menti Tavaszon Dunaszerdahelyen a hetényi gyülekezet Tábita Színpada a József és testvérei előadásért. A történet üzenetéről vallanak a szereplők és a darab rendezője.

Szerkesztő-műsorvezető: Iski Ibolya.
A műsor ismétlésére másnap, hétfőn 13.05 órakor kerül sor.