A sportszerencse mögöttünk maradt. Fotó: Hideghéthy Andrea

FC DAC 1904 Dunaszerdahely – AS Trencsén 2:3 (0:2)
A Fortuna Liga 5. fordulójában a DAC augusztus 13-án, a szerdahelyi stadionépítés miatt Szencen fogadta a Trencsén csapatát. A dunaszerdahelyi csapat a 11., míg a bajnok trencséniek a 10. helyről vágtak neki a mérkőzésnek.

A kezdőrúgás után az első akciót a Trencsén vezette a DAC kapujára és az agresszív, lendületes támadást már a 22. másodpercben gólra váltotta Lawrence. A meglepetéstől még fel sem ocsúdtak sem a játékosok, sem a szurkolók, mikor a 4. percben a vendégek 17-es számú játékosa, Kalu ismét a hálóba talált. Ezzel az álmosan kezdő DAC pillanatok alatt kétgólos hátrányt szedett össze.

A kezdőrúgás utáni első akciót a Trencsén vezette. Fotó: Hideghéthy Andrea

A DAC a Felvidéken és Szlovákia határain kívül is híres szurkolótábora dermedt hallgatásba burkolózott. Majd kis idő elteltével tizenkettedik emberként a csapat mellé álltak és teljes szívvel harsogták a „Harcoljatok!” kiáltást. A DAC több kidolgozott helyzettel keltett reményt a szépítésre, viszont a trencséni szabálytalan szerelések és a bírói döntések az első félidőben megakadályozták a hazaiak szépítését.

Tizenegyes is lehetett volna. Fotó: Hideghéthy Andrea

A kihagyott helyzetek lehetőséget adtak az ellenfélnek az újabb gólszerzésre. A 67. percben a harmadik találatát is megszerezte a Trencsén, Bala góljával 0:3 volt az eredmény. Sokakban ekkor kétség támadt – vajon megtud-e még a DAC újulni?
A szurkolók nem adták fel, teljes szívvel buzdították a csapatot.

Szarka Ákos a 81. percben tudva, hogy nincs mit veszteni, két védő között nekiiramodott és megszerezte a DAC első találatát. Az események felpörögtek, a DAC a szépítéstől bátrabban kezdett támadni és Šabala kapura törését követően a kipattanó labda megszerzésekor Szarka Ákos ellen a tizenhatoson belül elkövetett szabálytalanság miatt büntetőt ítélt a játékvezető, amit Szarka a hálóba vágott, beállítva a 2:3-as végeredményt.

Fontos elmondani, hogy a szenci Nemzeti Edzőközpont nézőterének befogadóképessége 3200 fő. A tavalyi idény augusztusában fordulónként 2800-3200 ember szíve volt „sárga-kék” Dunaszerdahelyen. A szeretett várostól levő mintegy 35 kilométer távolság, amennyire Szenc van Dunaszerdahelytől, viszont áthidalhatatlan szakadékot jelent, mert a magyarság jelenlétét szimbolizáló focicsapat éltetésére összesen 1612-en érkeztek.

A lelátón. Fotó: Hideghéthy Andrea

Vajon a távolmaradás oka csupán a távolság vagy a csapat eredménytelensége? A szívünk csak akkor „sárga-kék”, ha nyer a csapat és „karnyújtásnyira” van a pálya?
A jelenlévő magyar szurkolók azonban nem adták fel, a második félidőben is teljes szívvel éltették a vesztésre álló csapatot.

Reményt adtak arra, hogy az ősz folyamán Dunaszerdahelyre hazatérve ismét több ezren töltik majd meg az új lelátókat.A kilencven perc játék után a pálya széléről azt mondhatjuk, hogy a csapatnak, a játékosoknak, a szurkolóknak és a sportkedvelő közönségnek is dacolni kell az eredménytelenséggel!

Gólszerzők: 81. és 85. Szarka – 1. Lawrence, 4. Kalu, 69. Bala
FC DAC: Tofiloski – Brašeň (79. Simon Pambou), Michalík, Kwin, Németh Zs. (44. Szépe) – Polievka (57. Vida), Huk,Nagy P., Pačinda – Szarka, Šabala
Trencsén: Chovan – Šulek, Ket, Rafael, Holúbek – Baez – Kalu (79. Mikeš), Jančo (85. Kleščík), Lawrence, Bala (71. Johnson) – Janga