Magyarics Ádám végzos gimnazista (b), Mgr. Horváth Erzsébet, az iskola igazgatónoje, RNDr. Nagy Ilona a Zold iskola program koordinátora, Mgr. Csémi Zoltán, a koordinátor asszisztense (j). (Fotó: Tóth Mónika)

Tóth Mónika, a nagymegyeri Kereskedelmi Akadémia, Corvin Mátyás Magyar Tannyelvű Gimnázium igazgatóhelyettese arról tájékoztatta portálunkat, hogy az iskola rangos elismerésben részesült.

A Zöld iskola program hivatala és a Živica – environmentális és etikai nevelés központja Pozsonyban, a Tükörpark kultúrközpontban 2016. október 5-én 11. alkalommal értékelte ki a Zöld iskola programot.  Az ünnepélyes kiértékelésen a nagymegyeri iskolát Horváth Erzsébet, az iskola igazgatója, Nagy Ilona és Csémi Zoltán, a program koordinátorai és Magyarics Ádám diák képviselte.

A szakmai programokat ünnepélyes fogadás követte, majd utolsó programpontként szerepelt a Zöld iskola elnevezések és az Eco-Schools nemzetközi zászlók átadása.

“A délelőtt folyamán különböző workshopokon vettünk részt, amelyek nagyon színesek és ötletesek voltak. Kis csapatunk az egészséges táplálkozással kapcsolatos foglalkozást választotta, amelyet Dorota Martincová asszony vezetett. Az interaktív foglalkozás célja az egészséges táplálkozással kapcsolatos globális nézetek elsajátítása volt. Rámutattak arra, hogyan lehet ésszerűen beépíteni az egészséges táplálkozásról vallott nézeteket az egyes tanórákba.  Nagyon büszkék vagyunk rá, hogy iskolánkat második alkalommal is kitüntették. Kétéves munkánk újra meghozta gyümölcsét. Továbbra is elkötelezett hívei maradunk a Zöld iskola programnak, mivel tanulóink környezetvédelemhez és egészséges táplálkozáshoz való viszonya az évek során pozitív irányt vett. A magunk szerény módján ezzel járulunk hozzá a globális környezetvédelmi problémák megoldásához”, osztotta meg örömét  a nagy nyilvánossággal az iskola vezetése.