(Fotó: Felvidék.ma/archívum)

Újabb három pontot megszerezve immár a harmadik helyen tanyázik a DAC a Fortuna liga táblázatán.

Napos, de fagyos időben léptek pályára Dunaszerdahelyen a csapatok. Úgy tűnt, az első félidőben a hideg rányomta a bélyegét a teljesítményre. Egy-egy helyzetet leszámítva főleg a tizenhatosok között folyt a játék. A 15. percben a vendégek játékosa, Sulley egyedül tört a kapura, de Macej nem okozott csalódást, a helyén volt. Hazai részről Čermák és Kalmár veszélyeztette az ellenfél kapuját, de míg az első lövése a kapu fölé ment, addig Kalmár labdáját Kira kapus hárította.

A második félidő elején Divkovič fejesét a gólvonalról rúgta ki a vendégek védője. Az aktívan játszó Divkovič erőfeszítéseit a 65. percben koronázta gól, amikor Davis beadása után a labdát a kapuba helyezte – 1:0. Nyolc perccel később felcsillant az esély a vendégek egyenlítésére, de Jankauskasa lövése Macej prédája lett. A 75. percben Kalmár ellen elkövetett szabálytalanság miatt büntetőhöz jutott a DAC, ám Davis lövését Kira kapus hárította. A kihagyott tizenegyes borzolta a 4946 szurkoló kedélyét. Ám a sárga-kékek győzelmét a  91. percben Čmelík-Herc kontratámadást követően Herc gólja megerősítette, így két akciógóllal ünnepelhették a szurkolók és a játékosok a csapat győzelmét – 2:0.

A DAC hazai pályán is megszerezte a három pontot, és bár Marco Rossi edző szerint sem ez volt a legszebb győzelme a csapatnak, de győzelem volt, ami a Fortuna liga harmadik helyére juttatta a sorozatban már nyolc mérkőzés óta veretlen gárdát. A DAC a két tavaszi fordulós győzelem által nyert önbizalommal készülhet a jövő heti, Nagyszombat elleni, ismét hazai derbire.