A Szent György kórus ünnepi mini koncertje. Vezényel Érsek Rezső (Fotó: Sziklai Krisztina/Felvidék.ma)

Csütörtök este, a Szent György-napok rendezvényeinek keretében, a Vermes-villában átadásra került a Szent György-díj, melyet kivételesen nem magánszemély kapott, hanem egy csoport, mégpedig a Szent György Kórus, amely 17 éve működik Dunaszerdahelyen.

Az ünnepséget Új Sámuel és tanára, Rácz Zsuzsanna nyitotta meg egy Csajkovszkij-darabbal, amelyet zongorán és hegedűn hallhattunk. Bugár György, a Csallóköz-Szerdahelyi Kaszinó 1860 Városvédő Egylet alapító tagja mondott elsőként beszédet, amelyben kiemelte, hogy ezzel a díjjal olyan személyeket, jelen esetben csoportot tüntetnek ki, akik értékeket képviselnek és értékeket adnak városuknak.

Dr. Hájos Zoltán (Fotó: Sziklai Krisztina/Felvidék.ma)

A továbbiakban dr. Hájos Zoltán, Dunaszerdahely polgármestere köszöntötte a vendégeket és a díjazott csoportot. „Egy kiváló csoport kapja a díjat, a Szent György Kórus. Immáron 17 éve, megalakulásuk óta folyamatosan részt vesznek közösségünk, városunk életében. Fellépéseikkel szellemileg gazdagítják városunkat. Ezeken a műsorokon feltöltődünk lelkileg, ahogy hallgatjuk őket bármilyen alkalommal is.” Következőként A. Szabó László, Dunaszerdahely alpolgármestere mondta el üdvözlő szónoklatát. „Jómagam arra keresem a választ, hogy lelki értelemben tudtunk-e nőni, fejlődni, tökéletesedni? Némileg sarkítva úgy is feltehetnénk a kérdést, vajon milyenek a dunaszerdahelyiek napjainkban? Egy régi görög mondás szerint a bennünk lakozó érzések és gondolatok alapján ítéljük meg a bennünket körülvevő világot. A világ tehát a szívünkben tükröződik. Akinek a szíve gyanúval van tele, az mindenhol csalókat fog látni, de akinek a szívét jóindulat tölti el, az a világon mindenhol barátságos embereket talál.” A díj átadása előtt Karaffa Attila, a kulturális bizottság elnöke és az egylet egyik alapító tagja méltatta a Szent György Kórust.

A díjat Kollár Katalin és Érsek Rezső kórusvezetők vették át (Fotó: Sziklai Krisztina/Felvidék.ma)

A díjátadót maga a díjazott zárta egy rövid koncerttel, melynek során egyházi és világi énekeket is hallottunk, többek között a West Side Story egyik betétdalát és Leonard Cohen Hallelujah-ját kórusváltozatban. Vezényelt Érsek Rezső és Kollár Katalin kórusvezető.