(Fotó: nemzeti.net)

Vasárnap, a vébé negyedik napján bemutatkozott a világbajnokság két legnagyobb esélyese, a címvédő és a legtöbbszörös győztes, Németország és Brazília is. De haladjunk sorrendben.

Az első mérkőzés Costa Rica és Szerbia között zajlott. Érdekes összecsapás volt, ami elsősorban a Costa Rica-i védelemről, illetve a szerb támadókról szólt. Azért a közép-amerikaiak sem adták fel a támadásokat, és kontrákból alakítottak ki helyzeteket. Az első félidőben a Costa Rica-i védők jól állták a szerb csatárok ostromát. Ha netán mégis átjátszották a szerbek a védelmet, akkor ott volt a kapuban Navas és hatástalanította a lövéseket. Akcióból nem is tudták bevenni a kapuját, csak Kolarov gyönyörű szabadrúgásával, ami az 55. percben esett.  A hosszabbításban érthetetlen módon elszabadultak az indulatok, és újfent szerepet kapott a videóbíró. Így lett a végeredmény Costa Rica-Szerbia 1–0.

A címvédő vébé bemutatkozását mindig megkülönböztetett érdeklődés övezi, és a Németország–Mexikó összecsapás rászolgált erre a figyelemre. Rászolgált, mert bár a világbajnokságnak még nagyon az elején vagyunk, mégis nagy összegben lefogadnám, hogy kevés ennél jobb meccs lesz. Nem a gólok miatt, hiszen abból csak egy született, a mexikói Lozano révén. Az a játék azonban, amit Mexikó bemutatott, ahogy állva hagyta Németországot, sok hívet szerzett a mexikói válogatottnak. A mexikóiak az első félidőben szinte percenként kerültek gólhelyzetbe gyors kontráik révén, míg a németek mechanikusan játszották azt, amit tudnak. A második félidőben aztán Németország szinte egykapuzott, de Mexikó bemutatta, hogy nem  csak támadni, védekezni is tud. Ez tehát a rövid története a vébé eddigi legnagyobb meglepetésének.

Gondolom, sokan ismerjük azt az érzést, mikor egy kiadós vasárnapi ebéd után már egy falat sem megy le a torkunkon. Ez volt a helyzet a Brazília–Svájc mérkőzéssel is. Pedig az első húsz percben még úgy gondoltuk, hogy ez lesz az a könnyű desszert, aminek még szorítunk helyet a gyomrunkban. Aztán Coutinho  káprázatos gólja után a brazilok úgy gondolták, hogy tőlük a bíró akár le is fújhatná a meccset. Nem így a svájciak, akik a második félidőben egy lökéses-támaszkodós góllal kiegyenlítettek. A végeredmény pedig 1–1.