Fazekas Zsuzsanna lelkipásztor (Fotó: Iski Ibolya, Reformata)

A Pátria rádióban a 7.05-kor kezdődő műsorban szó lesz arról, hogy az Úr Pált egy éjjeli látomásban azzal biztatta, hogy ne féljen, hanem szóljon. 230 éves a komáromi templom. Bölcsődéje és óvodája is lesz a rozsnyói reformátusoknak. A Világosság egyházi műsor tartalmából:

Ne félj, hanem szólj, és ne hallgass! – ezt a biztatást kapta egy éjjel látomásban az Úrtól Pál apostol Korinthusban. Hogy mire vonatkozott ez a kérés, arról Éles György, a prágai Magyar Református Missziói Egyházközség lelkipásztora szól a hallgatókhoz.

230 évvel ezelőtt épült fel önerőből a komáromi gyülekezet temploma. Ebből az alkalomból szeptember 30-án ünnepi istentiszteletet tartottak, amelynek keretében leleplezték a komáromi Szekeresgazdák Hagyományőrző Egyesület emléktábláját, és átadták a Reformáció 500 köztéri emlékkövet. Az eseményről összeállításban számolunk be.

A Rozsnyói Református Egyházközség az elmúlt év elején kapcsolódott be a Kárpát-medencei óvoda- és bölcsődei programba. A presbitérium döntése alapján bölcsődét és óvodát is működtetne az egyházközség. Céljuk bővíteni a városban lévő férőhelyek számát és biztosítani a folytonosságot a magyar oktatási nyelvű református egyházi intézménynek. A részletekről Buza Zsolt lelkipásztor ad tájékoztatást.

Szerkesztő-műsorvezető: Iski Ibolya.

Ismétlésre másnap, hétfőn 13.05 órakor kerül sor.