(Fotó: Kiss Marton/Felvidék.ma)

Hétfőn, január 20-án nem volt magyar vonatkozású mérkőzés a 34. LEN vízilabda Európa-bajnokságon, hiszen mindkét magyarországi csapat csoportgyőztesként egyenes ágon a negyeddöntőbe jutott. A minap a férfiak mezőnyében a még kiadó négy, negyeddöntős helyért és a 13. és 16. helyezések közötti pozícionálásért zajlott a küzdelem.

A budapesti rendezésű Európa-bajnokság 9. napján Szlovákia Málta ellen szállt harcba a nap első mérkőzésén.

A mérkőzés tétje az volt, hogy a soron következő mérkőzésen melyik csapat játszhat az Eb 13. helyezéséért. A mérkőzést kiegyensúlyozott teljesítménnyel, folyamatos vezetéssel a szlovák válogatott nyerte meg. A 13. helyezés sorsa a holnap 11 óra 30 perckor megrendezett Szlovákia-Franciaország mérkőzésen fog eldőlni.

A jelenbe tekintve, ma a hölgyek mezőnyében a negyeddöntők következnek. A legjobb 8 összecsapásai mellett a további két mérkőzésen eldől a 12-9. közötti helyezések sorsa.

A magyar női vízilabda-válogatott Franciaország legjobbjaival mérkőzik meg az elődöntőbe jutásért. A francia válogatott papíron gyengébb kerettel rendelkezik, mint a hazai csapat, így elméletileg nem lesz probléma túljutni rajtuk. Ugyanakkor már láttunk meglepetéseket az ide Eb-n, ezért ne igyunk előre a medve bőrére. Az összecsapást az M4 sport élőben közvetíti 19 órától. Ha a magyar lányok legyőzik Franciaországot, akkor a görög-spanyol összecsapás győztesével csütörtökön mérkőznek meg a döntőbe jutásért.

A felvidéki játékosokkal és másodedzővel felálló, szlovák női vízilabda-válogatott ma a legjobb négybejutásért, Hollandia válogatottjával mérkőzik meg.

A címvédő Hollandia klasszisokkal magasabb játéktudással és tapasztalattal rendelkezik, mint a 27 év után először Eb-n szereplő szlovák válogatott. Ezáltal Eschwig-Hajts Szabolcs csapatának a tisztes helytállás lehet a cél. Egy korábbi, a lapunknak adott interjúban a kassai másodedző elmondta, hogy számukra a negyeddöntőbe jutás már felér egy aranyéremmel.

A szlovák lányok mérkőzését ma 14 óra 30 perctől élőben közvetíti az M4sport.

A férfi mezőny negyeddöntős mérkőzései holnap veszik kezdetüket. A magyar férfi vízilabda válogatott Oroszországgal mérkőzik majd az elődöntőbe jutásért.