Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma arhív

Visszafogott játékkal, kevés helyzettel döntetlenezett a DAC a Slovannal Dunaszerdahelyen. A megszerzett egy ponttal továbbra is vezetik a szlovák bajnokságot.

Egyedülálló mérkőzés lehetett volna a DAC–Slovan összecsapás a Fortuna Liga 11. fordulójában, amennyiben a hazai klub saját finanszírozású koronavírus-tesztelése után, mintegy 3600, negatív teszttel rendelkező bérlettulajdonosa a MOL Aréna lelátóin elfoglalta volna a helyét. Viszont a megvalósítást a Közegészségügyi Hivatal nem engedélyezte.

Ugyanakkor a DAC szempontjából a mérkőzés tétje a bajnokság vezetésének a megőrzése volt, mivel tíz fordulót követően a Slovan szorosan, csupán két ponttal lemaradva őrizte a második helyet.

A sok bizonytalanság az első percekben a szerdahelyi csapat teljesítményére rányomta a bélyegét. Álmosan kezdtek és a 26. percben a Slovan szerezte meg a vezetést egy szerencsétlen öngóllal. (FC DAC 1904–ŠK Slovan 0:1)

Viszont nem kellett sokáig szomorkodnunk, mert a sárga-kékek kiharcoltak egy szabadrúgást, amit Balić egy védhetetlen, a kapufáról bepattanó lövéssel bombázott a Slovan kapujába. Ezzel a 34. percben kiegyenlítettek. (FC DAC 1904–ŠK Slovan 1:1) A félidő hátralévő részében Balić nagy kedvvel játszott, távoli lövései veszélyesek voltak, de az eredményen már nem változtattak.

A második félidőben még jobban érződött a szurkolók hiánya, akik harcosabb hangulatot teremtettek volna a stadionban.

A játék a középpályán, viszonylag óvatosan, apróbb szabálytalanságokkal, helyzetek nélkül folyt, mígnem a 67. percben Jedlička védésére volt szükség. Ezután ismét szabadrúgáshoz jutottak a sárga-kékek, amit szépen megjáratva végül Müller fejelt kapura, ám Greif szerencsével kivédte.

A következő helyzet is szabadrúgásból született, amit Ramirez lőtt a kapu fölé. Az utolsó percekben még egy pontrúgást harcoltak ki, amit Kalmár erősen csavart rá, de találat nem lett belőle.

Összeállítások
DAC: Jedlička – Blackman, Müller, Kružliak, Davis – Njie, Balić, Schäfer – Divković, Ramirez, Kalmár (K)
Slovan: Greif – Pauschek, Abena, Bajrić, De Marco – Nono, Holman – Čavrić, Weiss, Ratao – Medved