Képünk illusztráció (Forrás: dac1901.sk)

Mindkét csapat győztes mérkőzés után érkezett a mai rangadóra. A dunaszerdahelyiek Rózsahegyet, a pozsonyiak Liptószentmiklóst ejtették ki a kupában.

A Slovan 13 pontos előnyével szinte bebiztosította első helyét a bajnokságban. A DAC számára a győzelem a jelenleg 45 ponttal rendelkező Zsolna, valamint a 44 pontot birtokló Nagyszombat felzárkózása miatt is kulcsfontosságú jelentőséggel bír.

Meccs előtti melegítés (Kép: Edmár Attila)

Kicsit sem indult jól az összecsapás, az ötödik percben Jedlička sárgát kapott, a Slovan pedig büntetőből lett azonnal eredményes. Holman betalált, 0:1.

Mindkét csapat dinamikusan küzdött a gólszerzésért, Blackman jobb kapufa irányába tartó fejesét Ružinský épphogy ki tudta ütni, röviddel ezután Beskorovainyi állította meg a tizenhatosba betörő Slovan csatárát, Hentyt.

Henty továbbra is ostromolta a DAC kapuját, Jedlička az első lövését hárította, majd pár perccel később ismét a kapus mentette a pozsonyiak csatárának fejesét. Egyelőre sokkal több munka jutott a hálóőrnek, mint a csatárainknak, az égszínkékek domináltak.
A sárga-kékek igyekeztek értékesíteni esélyeiket, hosszúra lőtt labda került Andzouana elé, de a kapáslövés nem küldte hálóba a labdát. Az első félidő végén sem történt meg a várt egyenlítés.

A második játékrészt a hazaiak vezetőedzője cserével kezdte. Christie-Davies helyére Taiwo érkezett, s röviddel ezt követően a tizenhatoson belül tartóztatták fel szabálytalanul. A játékvezető a videobíróval egyeztetve megítélte a büntetőt, amit Ramirez magabiztosan a jobb alsó sarokba juttatva szerezte meg az egyenlítést. 1:1.

Az első DAC-gól (Kép: Edmár Attila)

A hetvenhetedik percben a szögletnél előrehúzódó Bajrić üresen maradt az ötösön belül, megszerezve ezzel a vezető gólt a pozsonyiaknak, 1:2. A gólt követően Schäfer András, a dunaszerdahelyiek magyar játékosa lépett pályára, Balićot váltva.

A nyolcvannyolcadik percben Davis 25 méterről rúgott beadását Ramirez fejjel juttatta  hálóba, ezzel ismét megvolt az egyenlítés! 2:2

Ramirez megszerezte tizennegyedik gólját, a sárga-kékek pedig itthon tartottak egy pontot.

Góllövők: Ramirez (53., 88.) – az elsőt büntetőből ill. Holman (6.) – büntetőből, Bajrić (77.)
Sárga lap: 6. Jedlička, 60. Nebyla, ill. 68. Holman
DAC: Jedlička – Sommer, Kružliak (K), Beskorovainyi, Davis – Blackman, Christie-Davies (46. Taiwo), Nebyla, Andzouana (68. Divković) – Balić, Ramirez

Következő alkalommal Bernd Storck csapata szerdán Besztercebánya csapata ellen lép pályára.