(Fotó: TASR)

Tóth Zita jó teljesítménnyel a 44. helyen zárta a női műlesiklók első futamát és készülhet a másodikra a pekingi téli olimpián, ellentétben a szám egyik legnagyobb favoritjával, az amerikai Mikaela Shiffrinnel, aki óriási meglepetésre kiesett. Az olimpiai győztes a szlovák Petra Vlhová lett.

A 19 éves magyar versenyző a hétfői óriás-műlesiklásban nem tudta befejezni az első csúszását – Shiffrin akkor is búcsúzott –, ezúttal viszont kiválóan koncentrált, s ugyan kisebb hibákat vétett a lejtőn, de összességében magabiztosan ment végig a pályán, melyen 5.80 másodperccel volt lassabb az élen záró német Lena Dürrnél.

Az első futam komoly meglepetéseket hozott, a sportág jelenlegi legnagyobb sztárja, a kétszeres olimpiai bajnok Shiffrin ugyanis a pálya elején rontott és kiesett,

míg a szakági világkupában már győztes szlovák Petra Vlhová sok hibával sízve csak a nyolcadik időt produkálta.

A második szakaszt 72 századmásodperces hátránnyal kezdte Dürrel szemben, azonban ebben a szakaszban mindenkinél jobban teljesítve elnyerte az aranyat.