Fotó: Kiss Márton/Felvidék.ma

A 19. FINA vizes világbajnokság utolsó napján Magyarország 8-6 arányban legyőzte Montenegró válogatottját. Az olaszok és az amerikaiak ellen elbukott mérkőzések után ez a győzelem a 7. helyre volt elegendő a magyar férfi vízilabda-válogatottnak. A keserédes győztes mérkőzés legeredményesebb játékosa Zalánki Gergő lett. Fiaink legközelebb a másfél hónap múlva megrendezett spliti Európa-bajnokságon bizonyíthatnak majd.

A játékrész első sprintjéből Manhercz Krisztián jött ki győztesen. Gól nem született az első roham során. Az első játékrész képe alapján egyik csapat sem szeretett volna ma vízbe ugrani. Mindkét csapat erőtlen, koncepció nélküli játékot mutatva, támadásról támadásra egymásnak passzolgatta a labdát. A negyedben szinte kapura lövést sem láttunk. Érdekesség, hogy a negyedben összesen egy montenegrói játékost állítottak ki, ami hűen tükrözi a mérkőzés színvonalát. A szundikáló nézőteret Nagy Ádám hatodik perc végén szerzett találata ébresztette fel.

A második ráúszást is sikeresen megnyertük és ezúttal a játékrész első gólja is hamarabb jött. Egy montenegrói szabálytalankodás után ötmétereshez jutottunk, amit Zalánki Gergő kíméletlenül értékesített. Egy perc sem kellett az újabb hazai találathoz, ezúttal Burián Gergő volt eredményes. Meg kell jegyeznem, hogy Lévai Márton nagyon szép teljesítménnyel védte a magyar kaput. A második játékrész feléig hatból hat lövést hárítani tudott.

A mérkőzés első vendégtalálata a tizenkettedik percben született. Ezt követően Jansik Szilárd lógott meg a védőjétől és a megúszást gólra is váltotta. Sajnos ezúttal nem kellett tizenkét percet várni az újabb montenegrói találatra. A nagyszünet előtt két perccel 4-2 volt a magyar vezetés. Az utolsó két percben Vámos Marci is megszerezte az első találatát, ezzel pedig beállította a félidő végeredményét. Az állás ekkor 5-2 volt a vendégek javára.

A harmadik negyed ráúszását ezúttal elvesztettük, az első találat azonban a mi nevünkhöz fűződött. Varga Dénes megúszásból volt eredményes. Az ezt követő percekben mindkét oldalon erőtlen próbálkozások következtek. Montenegró fejben már a csapatbuszban felesezett, legalábbis a teljesítményük erre utalt. A harmadik negyedben szinte már egy pontos passzuk sem volt. Leginkább az látszott rajtuk, hogy ma fel sem akartak kelni. Ennek ellenére szépíteni tudtak a játékrész második felében. Magyar oldalról válaszul Nagy Ádám találata érkezett. Az utolsó pihenő előtt az állás 7-3 volt.

Az utolsó sprintnél Burián Gergő bizonyult gyorsabbnak, gólt azonban ezúttal sem szereztünk az első roham során. A második támadásunk már eredményesnek bizonyult, Zalánki Gergő újabb találatával a harmadik legeredményesebb góllövő pozíciójába lépett a világbajnokságon. Ezt követően mintha visszatért volna a vízbe Montenegró, nyomokban olyan játékot mutattak, mint a csoportkörben.

Alig egy perc leforgása alatt két látványos találatot szereztek. Két perc gólcsend után ismételten Montenegró talált be a hazai kapuba. Fiaink tettek róla, hogy a vb utolsó mérkőzése is izgalmas utolsó másodperceket okozzon a hazai nézőknek. Lévai Márton bravúros védéseinek hála mégsem lett olyan feszült az utolsó két perc és úgymond sima győzelmet arattunk Montenegró felett. A végeredmény Magyarország 8–6 Montenegró. Magyarország a 7. helyen végzett a 19. FINA világbajnokság férfi vízilabdatornáján.

A mérkőzés legjobb játékosa Zalánki Gergő lett.