Az ötödik helyen végzett magyar válogatott tagjai. MTI/Illyés Tibor

Utolsó mérkőzésén hozta a kötelezőt a magyar női vízilabda válogatott. Lányaink tizenegy gólos gólkülönbséggel legyőzték Izrael legjobbjait, így egy percig sem volt kérdés a spliti Európa-bajnokság női vízilabda tornájának az 5. helyezése. A mezőny legjobbja az a Gurisatti Gréta lett, aki a mérkőzésen öt, a tornán pedig 27 gólt szerzett, így ő lett a kontinensviadal gólkirálya. Ma este már fiainkért izgulhatunk, akik döntőt játszanak Horvátország ellenében.

A mérkőzés első ráúszásánál Vályi Vanda bizonyult gyorsabbnak. A megnyert sprint után, a támadásunk kimaradt. Egészen a második perc végéig kellett várni az első találatra. Magyarország büntetőt harcolt ki, amit Garda Krisztina higgadtan értékesített. Parkes Rebecca kapufáról és Szilágyi Dorottya akcióból szerzett találataival, már három volt közte. A három magyar találat és egy kihagyott izraeli ötméteres után, a negyed utolsó percében az ellenfeleink is megszerezték az első góljukat. Az első pihenő előtt 3-1 volt az állás, Magyarország javára.

A második játékrész sprintjét is Vályi nyerte meg. A támadás végén, Vanda az első gólját is megszerezte. Két gyors magyar gólt, egy izraeli szépítő találat követett. Először Faragó Kamilla, majd Leimeter Dóra volt eredményes. A mérkőzés harmadik büntetőjét, ezúttal Garda Krisztina hagyta ki. Az első félidő végébe még egy izraeli szépítés és két újabb magyar gól fért bele. A negyedik büntetőből Gurisatti Gréta, majd egy akcióból Garda Krisztina volt eredményes. A nagyszünet előtt 8-3 volt az állás.

Gurisatti Gréta, a vízilabda Európa-bajnokság női tornájának gólkirálynpje (27 találattal) a verseny eredményhirdetésén Splitben 2022. szeptember 9-én. MTI/Illyés Tibor

A harmadik ráúszás meghozta a harmadik Vályi győzelmet. Az első támadásunk ezúttal is kimaradt. Az ezt követő roham során Gurisatti Gréta volt eredményes. Egy kettős izraeli emberelőny alkalmával érkezett az újabb szépítő találat. A mérkőzés ötödik büntetőjének joga ezúttal is a miénk volt. Ezúttal Szilágyi Dorottya értékesítette a lehetőséget. Gurisatti triplájának köszönhetően, már kilenc volt közte. A harmadik negyedben futószalagon érkeztek a magyar gólok. Faragó Kamilla találatával, 14-4-es eredménnyel vonultak az utolsó szünetre a lányok.

Vályit a negyedik ráúszásnál sem sikerült legyőzni. A játékrész első találatát mégis Izrael jegyezte. A hatodik ötméterest újfent nekünk ítélték, Leimeter Dóra pedig ismételten értékesítette azt. Leimeter harmadik góljával, már tizenegy volt közte. A hatalmas gólkülönbség is mutatja, hogy Magyarországnak nem feltétlen az ötödik helyért kellene játszania. A negyed felénél jött egy újabb izraeli szépítés. Három perccel a lefújás előtt, Leimeter negyedik góljának örülhettünk. Faragó Kamilla gólját, ezúttal egy izraeli büntetőből szerzett gól követett. A mérkőzés utolsó két perce szépen lassan lecsordogált. A végeredmény 18-7 lett. Magyarország az előkelő 5. helyen végzett a !spliti Európa-bajnokságon. Szép volt lányok!

Magyari Alda magyar kapus a vízilabda Európa-bajnokság női tornájának 5. helyéért játszott Magyarország – Izrael mérkőzésen Splitben 2022. szeptember 9-én. MTI/Illyés Tibor

Lányaink sajnos lemaradtak a dobogóról, azonban mégsem maradunk magyar érem nélkül a spliti kontinens viadalon, hiszen ma este aranyért játszik a férfi válogatottunk. A döntőben a hazai pálya előnyét élvező horvát válogatottal csapunk majd össze. A mérkőzést 20 óra 30 perctől az M4 sport élőben fogja közvetíteni, az összecsapást követően pedig érkezik a Felvidék.ma írásos összefoglalója is. Előre az aranyért! Hajrá Magyarország!