Mintegy 330 futó vett részt az idei téli futáson (Fotó: Pásztor Péter/Felvidék.ma)

A Vis Vitalis Klub február 25-én immár negyedik alkalommal szervezte meg a Párkányi Téli Futást. A téli sportrendezvény igen népszerű, amelyen idén mintegy 350 futó vett részt. Újdonságként gyermekek számára is szerveztek futóversenyt.

Az eseményt megnyitó Szabó Eugen, Párkány polgármestere köszöntőjében kitért a sport és a mozgás egészségünkre gyakorolt pozitív hatásaira. Örömét fejezte ki a gyerekek bevonása kapcsán, hiszen aki ebben a korban kipróbálja a futást, az felnőttként is folytatja azt.

Szabó Eugen nyitotta meg a futóversenyt (Fotó: Pásztor Péter/Felvidék.ma)

Az idei évadban is három távot hirdettek meg.

Kilenc kilométer mellett 6, valamint 3 kilométeres távra regisztrálhattak a sportolók. A versenyt Párkány belvárosában rendezték meg, a sétálóutcában volt a rajt, illetve a cél is.

Rövid bemelegítés után délben rajtoltak el a távonként csoportosított futók. A belvárosban kijelölt táv 3 kilométert tett ki. Így a 6 és a 9 kilométeres távra jelentkezettek többször futották végig a belvárost.

A legkisebbek rajtja (Fotó: Pásztor Péter/Felvidék.ma)

A versenyre Szlovákia számos pontjáról érkeztek résztvevők. Ugyanakkor magyarországi futók is szép számmal vettek részt. Sokan visszatérő versenyzőként érkeztek a Duna-parti városba.

A gyerekek mellett serdülők, fiatalok, középkorúak és szépkorúak egyaránt megmérettettek. A helyi nyugdíjasklub tagjai példaértékűen helytálltak a téli futáson.

A megmérettetés mellett nem maradhatott el az éremosztás és eredményhirdetés sem. A szervezők minden évben más emlékérmet készíttetnek a versenyre. Az előző években egy-egy nevezetes párkányi épület képe jelent meg a medálokon. Idén III. Károly magyar király 1724-ben Párkánynak adott királyi adománylevelének 300. évfordulója alkalmából az akkori fizetőeszközt, egy tallért ábrázoló emlékérmet adták át a sportolóknak. Az érmet Batka Laura kőhídgyarmati grafikus tervezte.

Eredményhirdetés a kicsiknél (Fotó: Pásztor Péter/Felvidék.ma)

A 4. Párkányi Téli Futás az alábbi eredménnyel zárult. A 3 kilométeres távon a nők mezőnyében az első helyen végzett Agata Krytyna Babulic, második lett Vivien Tóthová, míg a harmadik helyet Emma Benčátová szerezte meg. A 3 kilométeres táv férfi mezőnyét Jozef Chudý nyerte meg, második lett Tobiaš Krajmer, a harmadik helyen pedig Dominik Husár végzett.

A 3 kilométeres táv részletes eredményei ITT érhetőek el.

Bemelegítés a sétálóutcán (Fotó: Pásztor Péter/Felvidék.ma)

A 6 kilométeres távon a nőknél Janka Potančoková végzett az első helyen, Garai Dóra a második, míg Beňová Daniela a harmadik lett. A férfiak mezőnyében Filip Kašo szerezte meg az  első helyet, Szabó László  másodikként végzett, Miroslav Marešé lett a harmadik hely.

A 6 kilométeres táv eredményei ITT olvashatóak.

Az eredményekre várva (Fotó: Pásztor Péter/Felvidék.ma)

A 9 kilométeres távon Jana Šimunková lett az első, Lenka Hudeková a második, Nagypál Nóra a harmadik. A férfiaknál Gabriel Švajda végzett az első helyen, Ľuboš Bogdányi a második, Matúš Král pedig a harmadik lett.

A 9 kilométeres táv részletes eredményei ITT találhatóak.

Folyik az eredményhirdetés (Fotó: Pásztor Péter/Felvidék.ma)

Mindemellett díjazták az egyes korcsoportok legjobb futóit, valamint a leggyorsabb párkányi női és férfisportoló is elismerést kapott.

Részletes eredmények ITT találhatóak. A 4. Párkányi Téli Futással kapcsolatban további részletek ITT olvashatóak. A sportesemény együttműködő partnere Párkány városa volt.

A 9 kilométeres női táv eredményhirdetése (Fotó: Pásztor Péter/Felvidék.ma)