51787

A pozsonyi Karlovka vendégeként lépett pályára az MBK Rieker Komárom az szlovák Eurovia kosárlabda extraliga 32. fordulójában. Az elmúlt hétvégén a szlovák kupa fináléjában elbukó komáromi együttes győzelméhez kétség sem férhetett, a mérkőzés hőse az a Jaytornah Wisseh volt, akit a sérült Bannister helyére igazolt a klub.

Fájó látvány volt a komáromi szurkolók számára, amikor a vasárnapi szlovák kupadöntő harmadik negyedében – magabiztos Inter vezetésnél – lebicegett a pályáról az MBK Rieker pótolhatatlan irányítója, T. J. Bannister. Annál örömtelibb lehetett ugyanakkor az, amikor helyettese, a csapathoz közvetlenül a pozsonyi Karlovka elleni bajnoki mérkőzés előtt csatlakozó Jaytornah Wisseh szerda este pályára lépett – pontosabban az a közel fél óra, amit a pályán töltött. Wisseh, akinek gyakorlatilag a társak nevét sem volt ideje megtanulni, parádés játékkal mutatkozott be új egyesületébe. Az amerikai játékos 28 percnyi lehetőséget kapott, amivel nem élt vissza: huszonhárom pontja mellé, kiosztott nyolc gólpasszt, és begyűjtött öt lepattanót is – ezzel nem csupán az MBK, hanem a teljes forduló legeredményesebbje lett. A közel harminc pontos komáromi sikerhez azonban kellettek a társak is: az ifjú Halada neve mellé 25 pontot, az amerikai Alawoyáé mellé pedig dupla-duplát (16 pont, 10 lepattanó) jegyezhettek fel a statisztikusok.
Mivel Komárom közvetlen riválisai (a Privigye és az Inter is) győztek, a tabella élén nem történt változás: az MBK – 26/6-os mutatóval – továbbra is a második helyen áll. Az alapszakaszból mindössze négy mérkőzés van hátra, de egyik sem ígérkezik könnyűnek, a komáromi együttes legközelebb Lévára látogat, aztán otthon az Intert fogadja, majd a Svit elleni idegenbeli összecsapás következik, végül pedig a tabellát vezető Privigye érkezik a Duna parti városba.

Karlovka Pozsony – MBK Rieker COM-Therm Komárom 75:101 (26:15, 22:33, 15:30, 12:23)
Legeredményesebbek: Hoferica 20, Kožár 16, illetve Halada 25, Wisseh 23, Alawoya 16.