reformatus05-400

 November 24-26-a közt Rimakokován folytatja abbamaradt őszi ülését a Szlovákiai Református Keresztyén Egyház VIII. Zsinata.

A november elején megtartott ülésen a jóváhagyott nyolc tárgysorozati pont közül csak egyet sikerült érdemben megtárgyalni, mégpedig azt, amit a Magyar Református Egyházhoz fenntartásokkal való csatlakozás miatti feszültség váltott ki. A Zsinat elé egyéni beadványként kerülő programpont megvitatása közel hét órát vett igénybe, ami miatt a többi pontra nem is tudtak sort keríteni a képviselők. Az egyházközségek jogállásáról és társulásáról szóló törvénytervezetet is csak részben tudták megvitatni a világi és lelkészi küldöttek. Az elmaradt programpontok a hétvégén kerülnek terítékre. Tovább folytatódik az egyházközségek jogállásáról és társulásáról szóló törvénytervezet első olvasata.

A Zsinatnak olyan programpontot is meg kell vitatniuk, mint a lelkészek választásáról szóló törvénytervezet. A zsinati képviselőknek dönteniük kell a beterjesztésre került Közalapról szóló 1/2009-es törvény és az egyházi Alkotmány módosításáról is. Megvitatásra kerül a lelkipásztorok díjlevelének a tervezete és a kreditrendszer is. A tervek szerint ez utóbbi rendeletet mindenképpen szeretnék még a mostani ülésen megvitatni a zsinati képviselők, hogy a következő évben már érvénybe léphessen és eszerint legyenek jutalmazva a lelkipásztorok. A kreditrendszerrel az egyház vezetése még jobban szeretné motiválni a lelkészeket a közösségvállalásra, az együttmunkálkodásra, a szellemi munkára, a tovább- és önképzésre.

A Szlovákiai Református Keresztyén Egyház Zsinatának 43 alkotó tagja van.

Reformata nyomán, Felvidék.ma

{iarelatednews articleid=”30970″}