36183

A futóversenyre összesen 77 futó nevezett be, 47-en a 10 km-es távra, illetve 30 futó a 3 km-es távra. A versenyközpont a csallóközkürti focipályán nyitotta meg kapuit 10 óra 30 perces kezdettel. Itt nyitotta meg a versenyt Hodossy Péter ötletgazda. Képgalériával frissítve!

„Öröm volt látni, hogy jöttek futók Budapestről, Párkányból, Komáromból, Érsekújvárból, Gútáról, Galántáról, Dunaszerdahelyről és sok kisebb településről is. Csodálatosan szép napsütéses idő fogadta a futókat és az érdeklődőket. A nevezéseket a focipályán 12 óra 30 perckor fejeztük be. Ekkor a 10 km-es táv indulóit a pályáról autóbusz szállította át a szomszédos Vásárút főterére. A 10 km-es táv rajtja itt volt 13 órai kezdettel, a rajtpisztolyt Zsoldos Roland vásárút polgármestere dörrentette el.
A 3 km-es táv a csallóközkürti focipályáról indult és oda is tért vissza, miután a falut oda-vissza végigfutotta a mezőny. Külön öröm, hogy a legfiatalabb indulók – az alsószeli Kovács-testvérek, névszerint Kovács Mihály (2007), Kovács Barnabás (2005) és Kovács Domokos (2003) – mindössze 5,7 és 9 évesek voltak és az édesanyjuk vezette őket. Nagyon helyesek voltak ezek a csöppségek. A legidősebb futó a 71 éves alistáli László Árpád tanár úr volt.
Külön öröm számomra, hogy a 77 indulóból 10 csallóközkürti futó teljesítette a távot.
A 3 km győztese a csallóközkürti Bugár Ervin lett 13 perc 55 mp-es idővel.
A 10 km-es táv győztese utcahosszal az udvardi Svajda Gabriel lett (akit végig rendőrautó kísért elöl) 35 perc 37 mp-s idővel.
A kiértékelésnél név szerint felhívtunk minden futót a színpadra, és egy piros-fehér-zöld szalagon lógó emlékérmet adtak át nekik a három község polgármesterei. A célban minden futónak sült kolbásszal, csapolt sörrel és kofolával kedveskedtünk! Remélem, a versenyből sikerül hagyományt teremtenünk és jövőre talán még többen leszünk.
Külön szeretném köszönetemet kifejezni a három polgármesternek, Kubik Józsefnek, Zsoldos Rolandnak és Zalka Edének, a három falu önkormányzatának, a kürti vöröskeresztnek, az önkéntes tűzoltóknak a Vásárúti Futóklub tagjainak, Vajas Rolandnak és Csallóközi Marathon Klub tagjainak és mindenkinek, aki segítette a verseny megszervezését és lebonyolítását.” – tájékoztatta a Felvidék.mát Hodossy Péter.

A versenyen készült fotók itt tekinthetők meg.