Sok sikeres szervát ma is! Fotó: Ó.É. archívuma

Ódor Éva, a jelenlegi legjobb szlovákiai asztaliteniszezőnő már ma, az olimpiai megnyitó utáni első játéknapon versenyezni kezdett, a torna első fordulójában, ahol ellenfele az egyesült államok színeiben játszó kínai Wu Yue volt. Az elemzők Ódor közelmúltbeli sikereiből kiindulva egy árnyalattal jobban favorizálták a felvidéki sportolót, de nem felejtették el megjegyezni, hogy Wu Yue, bár még nem ért el egyetlen nagyobb nemzetközi sikert sem, a feltörekvő kínai asztaliteniszező nemzedék tagjaként állóképességben felveheti a versenyt a tapasztalt Ódor ellen.

Az első játszmát fölényesen Ódor Éva nyerta 11:3 arányban, ami talán még a legvérmesebb Ódor-szurkolókat is meglephette, hiszen ekkora arányban ezen a szinten elég szokatlan nyerni!

A második szettben magához tért az amerikai-kínai, és 11:5-es pontkülönbséggel kiegyenlítette a mérkőzés állását 1:1-re.

A harmadik szettben fej-fej mellett haladva lett 11:9 Wu Yue javára, így a játszmákat tekintve az amerikai már 2:1-es vezetéshez jutott. Sőt, Wu még innét is tovább tudott menni, és a következő játszmát is megnyerte, azaz már 1:3-ra vezetett, s így már csak egy szettet kellett megnyernie a továbbjutáshoz. Ez utóbbi játék során Ódor időt is kért, mindenképpen rendezni szeretné sorait, hogy a mérkőzés nem menjen ilyen könnyen el.

Az ötödik szettben Ódor rendkívüli küzdőszellemről tett tanúbizonyságot, ellenfele két meccslabdáját is hárította, de sajnos a harmadik már nem sikerült, így 4:1-es összesítéssel Wu Yue jutott a második fordulóba. Itt kell azonnal elmondanunk, hogy Ódor Éva így is óriási fegyvertényt hajtott végre, hiszen egyáltalán nem volt garantált az olimpiai részvétele, és azt csak a közelmúlt szívós munkájának köszönheti. Udvariatlanságnak tűnhet, de elmondhatjuk, hogy szinte már veteránként ért el olyan sikereket a mai, ázsiaiakkal teletűzdelt európai mezőnyben, amelyek példaként állhatnak sok-sok kezdő sportoló számára. Szép volt, Éva! Küzdelemből így is jeles!!!

A jelenlegi legjobb szlovákiai asztaliteniszezőnő, a komáromi Ódor Éva már ma, szombaton asztalhoz áll, hogy az olimpiai torna első fordulójában megmérkőzzön a kínai származású, ám az Egyesült Államok színeiben induló Wu Yue ellen.

Annyit tudunk, hogy Ódor Éváék már július 30-án megérkeztek az olimpiai faluba, s bár az utazásuk nagyon fárasztó volt, már sikerült akklimatizálódni az asztaliteniszező csapatnak, amelyet Éván kívül még négy további játékos alkot. Ódor Éva első meccse szombat 12 órára esik helyi idő szerint (17 óra a szlovákiai idő szerint), ezért a megnyitónak csak az elején vett részt, hogy ez ne legyen fáradt.

Most pedig nézzük meccsének legfontosabb tényeit. A komáromi versenyzőnek eddigi eredményei alapján nem kellett selejtezőt játszania az első fordulóba jutásért, míg a másik két szlovákiai versenyző erre kényszerül. Mai ellenfele az az amerikai színekben versenyző Wu Yue, aki a világranglistán Ódor Évától viszonylag távol, a 146. helyen áll. Itt Ódor benne van az első százban, a 88. A kínai születésű versenyző viszont tíz évvel fiatalabb Ódornál, jelenleg egyedül ez szól mellette.

Wu Yue lesz az első fordulóban az ellenfél. Fotó: ITTF
Wu Yue lesz az első fordulóban az ellenfél Fotó: ITTF

Wu Yue még sosem ért el dobogós, vagy dobogó közeli eredményt jelentős világversenyen, érmei főleg kínai és egyesült államokbeli versenyekről vannak. Ódor már szerepelt a pekingi olimpián is, illetve legutóbbi nagy sikere a bakui Európa-játékokon elért negyedik helye volt, ahol a legjobb nem ázsiai játékos lett. A fogadóirodák esélylatolgatásai alapján Ódornak van nagyobb esélye a mérkőzés megnyerésére, ez azonban a pillanatnyi forma kérdése is. Amennyiben Ódor megnyeri a mérkőzést, úgy ma riói időszámítás szerint már ismét asztalhoz kell állnia a második fordulóban. Hajrá Éva!!!!