István királyra emlékezve (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

A magyarok számára különleges napon mérte össze erejét, tudását, felkészültségét a DAC a Zsolnával. Szent István napján, a magyar államalapítás ünnepén telt ház várta a pályára érkező csapatokat. Mindenki tudta, érezte igazi varázslatot várnak a hazai csapattól.

A szervezők a hangulatot azzal fokozták, hogy ezen a jelentős nemzeti ünnepen a mérkőzés előtti percekben az István a király című rockopera egy-egy közismert részletével tüzelték a gyülekező közönséget, akik csak úgy hömpölyögtek befelé a MOL Arénába. A pályára vonulás előtt zengett a Nélküled, talán az eddigieknél még odaadóbban, még jobban átérezve a dal szavainak jelentőségét. A kezdősípszó és a Himnusz után a szurkolók piros, fehér, zöld füstfelhővel színezték be a légteret.

A rajongók Szlovákiában és a környező országokban is példátlan örömteli, büszke és teljes szívű buzdítása nagy lendületet adott a játékosoknak. Jól bírták a nyomást, felszabadultan futballoztak. Az első perctől mezőnyfölénybe kerültek, a Zsolna beszorult, védekezésre kényszerült. A dunaszerdahelyiek több alkalommal sikeresen kerültek a kapu elé, játékukon látszódott, nem kell sokáig várni a gólra. Aztán a 15. percben Ljubičic lövését kiöklözte a kapus, amelyet Vida előre ívelt és Pačinda remek mozdulattal a kapuba fejelt. DAC – Zsolna 1:0.

Füstfelhő (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

Micsoda örömünnep volt a pályán és a lelátókon! A zsolnaiak viszont idegesek lettek, a felpaprikázott hangulatból a DAC jött ki rosszabbul, a csapatkapitány Ljubičic sárgalapot kapott. A DAC jól használta ki fölényét, a Zsolna az első játékrész felénél még mindig a saját térfelén védekezett. Várható volt, hogy kitámadnak és a 25. percben a DAC védői későn zártak, csak Macej bravúrjának volt köszönhető, hogy nem egyenlítettek ki. Ezekben a percekben többször felértek a DAC kapujáig, helyzeteik azonban inkább a dunaszerdahelyi védők hibájának volt köszönhető, ám mindig mentettek a helyzeten. A 30. percben Huk ellen elkövetett szabálytalanság bírói ítéletével sem a játékosok, sem a nézők nem voltak elégedettek, s hangot is adtak véleményüknek.

A második félidőben a DAC játékosai továbbra is aktív, élvezhető futballal hálálták meg a biztatást. A 47. percben Davis lövése kipattant Holec-ről, a labdát pedig Kalmár Zsolt vágta a kapuba. Az első kezdő csapatos mérkőzésén gólt szerzett a fiatal magyar játékos! DAC – Zsolna 2:0.

A lelátók dübörögtek a drukkerek tapsától, énekétől. Pörögtek a sálak, visszhangzott az ováció. Éltették a csapatot, nem kellett izgulni, csak élvezni a bebiztosított vezetést. Viszont a tavalyi bajnoknak kockáztatnia kellett, ha nem akart csúnyán kikapni. A kitámadásaik kontráját azonban a DAC kihasználta, már az 50. perctől közel voltak a harmadik találat megszerzéséhez. A kimaradt helyzetek alkalmával Kalmár tovább tüzelte a B közép szurkolóit, hogy szívvel-lélekkel hajtsák a csapatot.

Kalmár öröme (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

Kalmár Zsolt üde színfolt volt a pályán. Gyors, remek technikai tudású, lelkes és élt a játékkal. Igazi csapatjátékos, személye feladja nemcsak az ellenfeleknek, hanem a csapattársaknak is a leckét. A szerdahelyi csapat örömmel, különös eksztázisban futballozott. Az eredmény is ehhez mérten alakult, a 64. percben Ljubičic lövésével megerősítették a vezetést. Talán soha ilyen könnyedén, ilyen felszabadultan nem játszott a DAC. A harmadik gól olyan volt, mint amit a nagykönyvben tanítanak. Beadás, kapáslövés a bal alsó sarokba és gól. DAC – Zsolna 3:0.

Az örömjáték első árnyéka a 67. percben mutatkozott meg. A nézők el sem akarták hinni, de a Zsolna Otubanjo lövésével megszerezte első találatát. DAC – Zsolna 3:1.

A 68. percben Rossi lecserélte Kalmárt. A 72. percben Pačinda beakaszthatta volna a negyedik találatot is, de most a szerencse és a kipattanó labda a Zsolnának kedvezett. S ez a szerencse ki is tartott, a DAC első adandó figyelmetlenségét kihasználva Mráz talált Macej kapujába. DAC – Zsolna 3:2.

Marco Rossi (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

Kalmár játéka egyértelműen hiányzott ezekben a percekben a pályáról, mindamellett nem volt olyan szakasza a mérkőzésnek, amikor lassult volna az iram. A feljövő Zsolna miatt azonban az utolsó tíz percben izgulhatott a 7139 néző, hogy a megszerzett előnyt sikerül-e megőriznie a DAC-nak.

A vérszemet kapott Zsolna, óriási nyomás alá helyezte a DAC kapuját és minden játékosát. Közben az utolsó két-három percben az egész stadion állva, vastapssal biztatta kedvenceit. Védekező beállásával a DAC magára húzta ellenfelét.

Ljubičic játéka azonban nagyon hasznosnak bizonyult. Igazi csapatkapitányként irányította a többieket, felszabadított, indított, amiből Divkovič-ot sikerült szöktetni. Kapura törés közben próbálta a zsolnai védő lerántani, ám ettől függetlenül bebombázta a DAC negyedik találatát. DAC – Zsolna 4:2.

Letarolva (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

Valóban kiütötte a DAC a tavalyi bajnokot. Játékosaik értetlenül és tehetetlenül mérgelődtek, feküdtek a füvön, megrázva vették tudomásul, hogy ma itt nem nyerhettek.
A Dunaszerdahely csapata pedig augusztus 20-án este bearanyozta az ünnepet, minden magyar ünnepét, határon innen és túl.