Az abszolút győztesek, a szőgyéni "A" csapat, Zsolt atyával (Fotó: Berényi Kornélia/Felvidék.ma)

Május 8-án immár tizenkettedik alkalommal rendezte meg a felvidéki Jópásztor Alapítvány, a PázmaneumTársulás, a Farnadi Katolikus Egyházközség – dr. Kiss-Rigó László szeged-csanádi megyéspüspök fővédnöksége alatt – a felvidéki magyar ministránsok focitornáját, melynek nyolcadik alkalommal adott otthont Farnad község.

A rendezvényre 210 ministráns érkezett, 23 lelkiatya, valamint hitoktatók és szülők kíséretében, hogy összemérjék ügyességüket, erejüket és nem utolsósorban keresztényi magatartásukat. A nap szentmisével kezdődött a római katolikus plébániatemplomban, melynek főcelebránsa Durčo Zoltán, a Nyitrai Egyházmegye püspöki helynöke volt. A szentbeszédet Tál Zoltán keszthelyi plébános, a Veszprémi Egyházmegye ministránsreferense mondta. A prédikációban kiemelte a közösség küldetését, az összetartozást, a csapatszellemet, mely igazi ajándék, és amelyben együvé formálódhatnak mindazok, akik hitet tesznek mellette, legyen az családi, baráti, bajtársi vagy egyházi közösség. A szentmise végén Farkas Zsolt atya bemutatta a Brenner János-kupát, melyet erre az alkalomra készíttetett a Jópásztor Alapítvány és a Pázmaneum Társulás, ezzel is őrizve Boldog Brenner János emlékét. Egyben meghívta a ministránsokat a VII. Felvidéki Ministráns Olimpiára, melyre augusztus 8-11-ig kerül sor Szőgyénben.

A stáb (Fotó: Berényi Kornélia/Felvidék.ma)

A szentmise után a pályára vonultak a versenyzők és a kísérők, ahol a regisztrálás és a sorsolás után megkezdődtek a mérkőzések. Három korcsoportban harminc csapat mérte össze erejét. A nap folyamán a 76 mérkőzésen 277 gólöröm született.

Az elmúlt évekhez viszonyítva az idei focitorna vonzotta a legtöbb vendéget. Az M1-es tévécsatorna is forgatott a helyszínen, interjút készített Tál Zoltán és Farkas Zsolt atyával, a Jópásztor Alapítvány elnökével. Az idén bővült az előkelő első helyezés értékelése, aki a döntőbe jutva a legnagyobb gólaránnyal nyert, megkapta a Brenner János-vándorkupát, melyet Karaffa János, a Pázmaneum elnöke nyújtott át az erre érdemes csapatnak.

A sorsolásra várva (Fotó: Berényi Kornélia/Felvidék.ma)

A mérkőzések végeredményei így alakultak: A „Kicsik” kategóriában tizenkét csapat mérkőzött. Az első helyre Nagytúr csapata került, a 2. helyezett Érsekújvár „B” csapata, míg a 3. helyezett Érsekújvár „A” csapata lett.

A „Középső” kategóriában nyolc csapat mérte össze erejét. Az első helyen Szőgyén „A” csapat végzett, 2. lett Nagymácséd csapata, a 3. helyen Farnad csapata végzett.

A „Nagyok” kategóriában tíz csapat mérkőzött, első helyre az ipolyszakállosi csapat került, második helyen a hídvégi, harmadik helyen a besenyői csapat végzett.

Kiértékelés (Fotó: Berényi Kornélia/Felvidék.ma)

A Brenner János-vándorkupát a szőgyéni „A” csapat vihette haza. Ők a DAC egy hazai bajnoki mérkőzésére nyertek belépőjegyet. Ám senki sem tért haza üres kézzel, hiszen nem csak a dobogósok részesültek ajándékban, minden játékos ajándéktollat és Brenner János-emléklapot kapott. Valami csoda folytán a viharfelhők is elkerülték a farnadi focipályát, pedig a környező falvakban mindenütt eső, sőt még jégeső is volt. Így az együttlét valóban öröm és áldás volt a felvidéki ministránsoknak és kísérőiknek.

A helyiek finom gulyással kedveskedtek a játékosoknak és a vendégeknek, és közel ötszáz palacsinta fogyott el a focipályán ezen a napon a Farnadi Egyházközség szorgos önkénteseinek jóvoltából.

A “Vatikán-csapat” – lelkiatyák, akik elhozták a ministránsokat, és a pályán is példát mutattak (Fotó: Berényi Kornélia/Felvidék.ma)

Sárai Attila helyi plébános mellett Farkas Emese volt a rendezvény főszervezője, akit évek óta az Emese-foci szervezőjeként is ismerhetnek a környékbeliek.

A rendezvény támogatója volt a magyar kormány, a Jópásztor Alapítvány, a Pázmaneum Társulás, Kiss-Rigó László püspök, Csáky Pál EP-képviselő, Farnad önkormányzata, a nagyölvedi pékség és Vígh Gábor szőgyéni polgármester.