Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

A 2024. évi németországi rendezésű Európa-bajnokság utolsó mérkőzésén, a történelmi 5. hely megszerzésével zárta a tornát a magyar kézilabda-válogatott, a szlovéniai csapat ellen. Ez az eredmény nemcsak egy kézilabdacsapat teljesítménye, hanem az egész nemzet szívósságának és lelkesedésének győzelme!

A nemzeti himnuszok alatt jól látszódott mindkét csapat eltökéltsége, ugyanakkor a torna hosszúságából eredő fáradtság is látszódott az első percektől. A szlovénok mégis jobban kezdtek, két gyors akcióból két góllal elhúztak a mérkőzés elején. Egészen a 11. percig kellett várni az egyenlítésre. Fegyelmezett, határozott védekezéssel, szemfüles labdaszerzéssel a 13. percben végül a mérkőzésen először szerezte meg a vezetést a magyar csapat. Ám 7-8 perccel a félidő vége előtt 10-10, egyenlő volt az állás. Végül az utolsó percek nem sikerültek jól, több mint négy percig nem lőttek gólt a magyarok. A kihagyott hétméteres, és a rossz ziccerek miatt hátrányba kerültek. 12-13-mal zárult az első 30 perc.

Mindkét csapatnak óriási erőtartalékokat kellett mozgósítani az utolsó 30 perc játékához. A pontatlanságukat gyakran szabálytalanságokkal lehetett csak ellensúlyozni. A mérkőzés visszafogott tempóban folyt. Sajnos hosszú percekig nem tudtunk gólt lőni, így a szlovénok után mindig a felzárkózásra tudtak csak összpontosítani a magyarok.

Bartucz egy-két bravúrral hárított, s ez hozott annyi előnyt, hogy 15 percen belül egy góllal vezettünk, de az egyenlítés gyorsan bekövetkezett, s tartósan csak a szlovén vezetés maradt meg. Ez is csak 1-2 góllal. Legyőzhető lett volna a szlovén csapat, de nyilvánvalóan a fizikai és a mentális fáradtság erősebb volt sok játékosnál.

A végjáték hozott egy kis izgalmat, másfél perc volt hátra, amikor döntetlen volt az eredmény, majd Bóka sikeres büntetőjével egy góllal megszerezték a vezetést a magyarok, 23-22.

Mit hoz az utolsó perc?

Hihetetlen, az utolsó védésnél, az utolsó másodpercekben Bartucz bravúrjával nyerte meg a magyar csapat a mérkőzést!

Ez lett a végeredmény! Gratulálunk fiúk!