A magyar csapat a férfi kézilabda olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokság középdöntőjének első fordulójában, a Magyarország - Ausztria mérkőzés kezdete elõtt a kölni Lanxess Arénában 2024. január 18-án. MTI/Czeglédi Zsolt

A kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjében a magyar csapat Ausztria válogatottjával találkozott Kölnben. Mondhatni igen „kellemetlen” ellenféllel volt dolguk a fiúknak – sajnos nem is jött össze a győzelem…

Történtek ugyan kisebb-nagyobb sérülések a csapatban, de mindenki teljes elánnal vetette magát a küzdelembe. Palasics jó formában kezdte a játékot, ugyanígy Ancsin, aki 10 perc után már 4 góllal gazdagította a csapatot. Fontosak a cserék a csapatban, hiszen a keddi mérkőzés után nem volt sok idejük az erőgyűjtésre, mivel utazniuk kellett.

Bodó Richárd (MTI/Czeglédi Zsolt)

Magyarország válogatottja különböző tornákon eddig ötször találkozott az osztrákokkal, és mindeddig a sógoroknak áll a zászló 3:2 arányban. Sípos, a magyar csapat legjobban blokkoló játékosa, ma is veszélyes támadásokat állított meg. Rostát a többiek rendesen bombázták labdákkal, s ő a remek passzokat rendre gólra váltotta.

Az első félidő 23. percére a magyar négygólos előny elolvadt, az emberelőnyös játék nem volt a legjobb, viszont Bodó Ricsi – aki ma 100. alkalommal válogatott – remek lövésével újra vezetést szerzett a magyar csapatnak. Az osztrák válogatott szekerét a kulcsjátékosok húzzák, nagyon jól alkalmazva az üres kapus 7 a 6 elleni játékot. A magyar csapat a helyzetre reagálva a kaputól kellő távolságban kezdi meg a védekezést. Az első félidő után döntetlen, 17–17 az állás. A második félidőre ki kell találni, hogy állítsuk meg az osztrák válogatottat.

Lékai Máté (b) és az osztrák Sebastian Frimmel (MTI/Czeglédi Zsolt)

Előfordul, hogy nem jó a mérkőzés elején 4 góllal vezetni, mert a játékosok úgy gondolják, hogy ez könnyű mérkőzés lesz. Picit hiányzik a fegyelem a játékból, viszont ez visszaállítható. A játékrész elején az osztrákok folytatták a 7 a 6 elleni játékot, 9 méteren védekeztek, viszont Máté Dominik 10 m-ről szerzett góljával újra 2 gólra nőtt a magyar csapat előnye. Lékai ma sokkal precízebb játékot produkált, mint az előző mérkőzéseken.

Palasics Kristóf László kapus (MTI/Czeglédi Zsolt)

A két csapat sportszerűségére nem lehet panasz, 38 perc után 2-2 kiállítás történt csak. Sajnos a kezdeti lendület után újra kiegyenlítenek az osztrákok, az osztrák kapus önbizalma is nőni kezdett, a második félidő feléhez érve már 5 védésnél tartott. A magyar kapuba 15 perccel a mérkőzés vége előtt megérkezik Bartucz. Gyerünk fiúk, óriási munkával ez a meccs még megnyerhető, csak nem szabad kihagyni a helyzeteket! „Rövid“ az osztrákok kispadja, nagyon sok játékos csak pár perc pihenőt kapott, reméljük ez is a magyar csapat malmára hajtja majd a vizet. Az nem mondható el, hogy a játékvezetők nekünk fújnának.

Jose Maria Chema Rodríguez Vaquero, a magyar válogatott szövetségi kapitánya (MTI/Czeglédi Zsolt)

Bartucz védései pontosak, viszont most már azt az egygólos hátrányt jó lenne ledolgozni. Imre Bence is betalált. Mintha most kezdődött volna a mérkőzés, az állás egyenlő és 6 perc maradt a végéig. A lelátóról zengett a RIA-RIA-HUNGÁRIA, tolva előre a csapatot, mire lerohanásból újra vezetést szereztünk. Egy perccel a mérkőzés vége előtt Chema Rodríguez, a magyar szövetségi kapitány először kért időt. Sajnos nem folytatódott a hibátlan szereplés, de menni kell tovább.

A magyar kézilabda-válogatott kerete

Kapusok:  Andó Adrián (Balatonfüred), Bartucz László (Tatabánya), Palasics Kristóf (La Rioja)
Jobbszélsők: Krakovszki Zsolt (NEKA), Imre Bence (FTC)
Jobbátlövők: Ancsin Gábor (Tatabánya), Máthé Dominik (PSG), Ilic Zoran (Hamburg)
Irányítók: Lékai Máté (FTC), Hanusz Egon (Stuttgart), Fazekas Gergő (Wisla Plock)
Beállók: Bánhidi Bence (Szeged), Rosta Miklós (Dinamo Bucuresti), Szöllősi Szabolcs (Dabas), Sipos Adrián (Melsungen)
Balátlövők:  Bodó Richárd (Szeged), Ligetvári Patrik (Veszprém), Szita Zoltán (Szeged)
Balszélsők:  Bóka Bendegúz (Balatonfüred), Krakovszki Bence (Tatabánya)
Szövetségi kapitány: Chema Rodríguez