Mintegy háromezren vettek részt ma Budapesten a Honvéd-DAC labdarúgó-mérkőzésen. Ők úgy érezték, hogy segíteni akarnak Lengyel Krisztiánon, aki a DAC-Slovan mérkőzésen a rendőrségi brutalitás áldozata lett. A kezdőrúgást ma ő végezte el. (A képre kattintva Belkovics Krisztián 200 darabos fotógalériája tekinthető meg)

Már délután 4 órától gyülekeztek a különböző szurkolói csoportok képviselői a Honvéd-DAC mérkőzésre. A Határ úti metrómegállótól az Ady Endre úton át, végig a Bozsik-stadionig “lépésenként” álltak a rendőrautók, rabszállítók és a kommandósok.

A különleges egységek alakulatainak ezen az estén azonban nem maradt más, csak a didergés, mert esélyük sem volt arra, hogy közbeavatkozzanak.

A különböző táborok képviselői együtt, békében, az összefogás jegyében közelítették meg a stadiont, ezúttal ismét nem számított, ki a kispesti, ki a fradista, ki az újpesti, ki az angyalföldi, és ki az, aki vidékről érkezett a találkozóra.

A vártnál ugyan valamivel kevesebben tették tiszteletüket a találkozón, de azok, akik ott voltak, tiszta szívből örültek, amikor meglátták, hogy a kezdőrúgást az a Lengyel Krisztián végezte el, aki a legsúlyosabb sérültje volt a DAC-Slovan mérkőzés rendőrattakjának.

A 90 perc során végig frenetikus és sportbaráti volt a hangulat, a vendégszektorban a dunaszerdahelyiek között különböző magyarországi szurkolói csoportok is drukkoltak.
A szünetben talán a legnagyobb létszámban jelen lévő kispestiek is úgy döntöttek, hogy átvonulnak a DAC-drukkerek mellé, így még közösebb, még magyarabb lett a szurkolás.

Ami a futballt illeti: szinte még a fülekben csengett a kezdést jelző sípszó, amikor a vendégek előnybe kerültek, majd a félidő derekán egyenlíteni tudott a Honvéd. A szünet után a cseréké lett a főszerep (a dunaszerdahelyi csapatba beállt Regedei is), mindkét tréner lehetőséget adott a mérkőzést a kispadon kezdőknek.
Gólt ez a játékrész már nem hozott, így barátságos döntetlennel végződött a meccs.
(s.z. – nb1.hu)

92. p Vége a mérkőzésnek.
84. p Regedei eldönthette volna a mérkőzést: a DAC magyarja Yousseftől kapott remek labdát, majd 12 méterről, jobbal, kevéssel a jobb felső sarok fölé bombázott.
78. p Amadou távoli lövésénél kellett közbeavatkoznia Tóth Iván kapusnak.
77. p Lénárt érkezett Leonard helyére.
74. p Hercegfalvi helyett Arsenijevic, Stojakovic helyett Gebro, míg Moreira helyett Kocsis a pályán.
73. p Abass passza után Moreira próbálkozott, ám a légiós lövése elzúgott a felső léc fölött.
64. p Youssef is beállt, N’lend helyére.
63. p Horváth távolról vette célba Rzesoto kapuját, ám pontatlan volt a cserejátékos lövése.
60. p Pölöskei Gábor-Werner Lorant 5-4: a magyar tréner átvette a vezetést a becserélt játékosok számát tekintve. Abass, Simic, Ivancsics és Horváth érkezett, míg Diego, Dobos, Benjamin és Filó elhagyta a pályát, a dunaszerdahelyi oldalon pedig Lukas helyén Ahmed folytathatja.
53. p Pinte lépett ki ígéretes helyzetben, ám próbálkozása elakadt a hazai védők egyikében.
46. p Négy csere is történt a szünetben: a vendégeknél Boya helyén Regedei, Németh Krisztián helyén Bondoa Adiaba, Gerich helyén pedig Caha folytatja, míg Pölöskei Gábor Tóth Ivánt küldte pályára Rabóczki helyett.
46. p Elkezdődött a második félidő.
45. p Dobos hárított lövése zárta le az első játékrészt.
45. p Hercegfalvi volt 20 méteres lövése elzúgott a kapu mellett.
43. p N’lend újabb alakítása, a vendégek szélsője 23 méterről tornásztatta meg Rabóczkit, aki védeni tudott.
36. p Leonard könnyen átjátszotta a kispesti védelmet, de kisodródott, így éles szögből már nem tudta eltalálni a kaput.
30. p Egyenlített a Honvéd. A Moreira felvágásáért megítélt büntetőt Hercegfalvi vágta a jobb alsó sarokba, 1-1. Gól
28. p Egy kontrát N’lend fejezhetett volna be góllal, ám eltévesztette a bal alsót.
27. p Két hazai légiós játszott össze: Sztojakovic passzolt Moreirához, akinek lövését üggyel-bajjal, de védte a vendégek kapusa.
21. p Dobos 23 méterről tüzelt mellé.
16. p Hercegfalvi egy levétel után a tizenhatossal egy vonalból ívelt kapura, pár centit tévedett.
14. p Marcin kísérletét Rabóczki hárította.
12. p Moreira lódult meg két védő között, majd 9 méterről a kapust találta telibe.
3. p Máris vezetnek a vendégek, egy jobbról beívelt labdát Amadou küldött a bal alsó sarokba, 0-1. Gól
1. p A mérkőzés előtti kezdőrúgást Lengyel Krisztián végezte el. A Dunaszerdahely indította útjára a labdát.