Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma

A sárga-kékek revansot véve a három évvel ezelőtti vereségért, két góllal felülmúlták a második ligában szereplő Poprádot a Slovnaft Cup negyeddöntőjében, ahol a másik három csapat – a Rózsahegy, Slovan és az Aranyosmarót – egyikével kell majd megmérkőzniük az elődöntőben a május 1-jei döntőbe jutásért.

Ezzel megegyező időben a román kupa negyeddöntőjében a háromszéki Sepsi OSK eddigi legjobb eredményét produkálva, Dumiter góljával 1:0-ra legyőzte a másodosztályban játszó Petrolul Ploiești csapatát, így szintén bebiztosította helyét az elődöntőben.

A DAC óvatosan kezdte a mérkőzést. A Helder Cristovao által vezetett csapat a lehető legerősebb kerettel szerette volna megkezdeni a mérkőzést, viszont Kalmár a bemelegítés során megsérült, helyette Schäfer került a kezdőbe, míg a 9. percben Simić sérülésére kellett gyors cserével reagálni a sárga-kék kispadnak, ahonnan Kružliak sietett váltani a hazai csapat Horvát játékosát. Több helyzetet dolgozott ki a csallóközi gárda, Balić a Poprád hátvédsorát, Divković Malecet tette próbára.

Az első gólra a 33. percig kellett várni, Divković beadását Ramirez fejelte a hálóba (DAC – Poprád 1:0).

A dominancia, amit Helder Cristovao az érkezésekor ígért, érezhető és látható volt a pályán. Az 57. percben Blackman és Ramirez összjátéka után Balić juttatta a labdát Macej hálójába (DAC – Poprád 2:0). Gólparádé is lehetett volna a mérkőzésen, Balić, Schäfer, Kružliak és Németh cipőjében is ott volt a gól lehetősége, viszont lövéseiket Malec bravúrosan kivédte.